Acer H5360

Niedrogi, uniwersalny projektor DLP 3D Ready o rozdzielczości HD 720p. Choć stworzony z myślą o użytkowniku domowym, dzięki wysokiej jasności (2500 ANSI) w sytuacji awaryjnej sprawdzi się również w biurze. To ciekawa propozycja dla osób szukających urządzenia uniwersalnego, nadającego się zarówno do grania i domowego kina jak też zastosowań biznesowych czy edukacyjnych.

Urządzenie oferuje rozdzielczość 1280x720 pikseli co w terminologii kina domowego oznacza pełną zgodność z HD Ready (720p). Dobra jakość obrazu, wsparcie 3D i niezłe wyposażenie sprawiają, że Acer H5360 jest jednym z ciekawszych, uniwersalnych i niedrogich projektorów o możliwościach wykraczających znacznie poza biurowe prezentacje.

Lekko i cyfrowo

Urządzenie waży niewiele ponad dwa kilogramy więc jego przenoszenie nie stanowi problemu. Nie mieliśmy zastrzeżeń do jakości jego wykonania za to szkoda, że projektor wyposazono w obiektyw o niewielkim zakresie zoomu (1,1:1). Współprtacuje z nim układ DLP generujący obraz o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Najlepiej przesłać go złaczem HDMI , na wyposażeniu są także gniazda komponent, S-video, wideo kompozyt, VGA oraz wejście audio (projektor wyposażono w parę 2W głośników stereo).

Sprawny w 3D

Najmocniejszą stroną projektora jest sprawne wyświetlanie materiałów 3D z komputera. Urządzenie wspiera nie tylko system DLP Link ale i NVIDIA 3D Vision, co jest ukłonem w stronę komputerowych graczy. Gorzej z kinomanami. Złącze HDMI projektora jest niestety w starszej wersji (1.3) zatem jedynym sposobem, by wyświetlić film Blu-ray 3D jest uruchomienie go w komputerze z odpowiednim czytnikiem. Wyświetlony tym sposobem film będzie miał obniżoną o połowę rozdzielczość w porównaniu do materiału zapisanego na płycie BD 3D. W praktyce nie jest to dramatyczna różnica a prezentowane w jakości 720p trójwymiarowe filmy jak np. "Alicja w krainie czarów" wyglądają i tak olśniewająco. Efektownie prezentują się także gry a urządzenie zgodnie współpracowało z aktywnymi okularami migawkowymi 3D Nvidii. I to właśnie gracze powinni zainteresować się funkcjami 3D modelem Acera - trójwymiarowych filmów jest na rynku wciąż niewiele.

Jakość obrazu

Nowy Acer generuje obraz o zadowalającej jakości - dość dobrej czerni, niezłym (jak na model wpół biurowy) kontraście i niemal poprawnie oddanych barwach. Niestety - jak w każdym modelu DLP - także i w tym przypadku obraz obarczony jest tzw. efektem tęczy. To uciążliwy dla widza chwilowy brak zbieżności kolorów wynikający z specyfiki technologii DLP. Na szczęście problem tez dotyka niewielkiej części populacji - większość użytkowników "efektu tęczy" nie dostrzega. Zanim jednak zdecydujemy się na Acera H5360 (lub jakikolwiek inny model DLP), sprawdźmy, czy odpowiada nam wyświetlany obraz.

Urządzenie oferuje dość wysoką jasność (2500 ANSI lumenów) co pozwala komfortowo korzystać z niego nawet w nasłonecznionym pomieszczeniu. Ale nie zawsze - pamiętajmy, że podczas projekcji 3D dochodzi do znacznej (nawet o połowę) utraty jasności wyświetlanego obrazu. To nonrmalne i wynika ze specyfiki wciąż dalekiej do doskonałości technologii wykorzystującej specjalne okularty 3D.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: