Acer HN274HL

Acer HN274HL to nowy monitor 3D wykorzystujący technologię NVIDIA 3D Vision. Wyposazony jest w duży 27 calowy ekran, który pracuje w naturalnej rozdzielczości 1920x1080 pikseli i okulary migawkowe.

Obudowa

Acer HN274HL robi spore wrażenie świetnie wykonaną i stylową obudową. Co prawda nie jest ona tak cienka jak w modelu Samsung SyncMaster S27A950D, ale za to jest sztywniejsza i bardziej praktyczna.

Okrągła podstawka nie jest zbyt duża ale i tak dobrze stabilizuje monitor na biurku, niestety możemy za jej pomocą regulować jedynie nachyleni monitora w pionie i to w niewielkim zakresie. Większym problemem jest brak możliwości regulacji wysokości, na której położona jest matryca. Acer HN274HL został wyposażony w złącza D-Sub, DVI i HDMI 1.4.

Zobacz również:

  • Najlepsze tanie laptopy w 2023 roku - który komputer wybrać?

Matryca

Acer HN274HL dysponuje ekranem wykonanym w technologii TN, który pracuje w naturalnej rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Szybki czas reakcji (2 ms), dobra jasność (300 cd/m2) to standardowe parametry tego typu matryc. Do codziennej pracy oglądania filmów są wystarczające. Kąty widzenia są przeciętne i wynoszą 170 stopni w poziomie i 160 w pionie. Matryca w trybie 2D pracuje z prędkością 60 Hz, gdy aktywny jest tryb 3D jej prędkość wzrasta do 120 Hz.

Zmierzona przez nas jasność obrazu (280 cd/m2) jest niemal identyczną jak wartość podawana przez producenta (300 cd/m2). Testy jakość obrazu po przywróceniu wartości domyślnych, wypadł dobrze. Zbieżność kolorów jest przeciętna, temperatura barwowa jest nieco zimna, ale to cecha większości monitorów. O ile nie mamy większych zastrzeż co do jakości obrazu (oczywiście w porównaniu do innych monitorów z matrycą TFT) to równomierność podświetlenia matrycy mogłaby być lepsza ( 91 %). Górne rogi ekranu są niedoświetlone. Niestety, jak zwykle podczas kalibracji ekranu uzyskaliśmy całkiem niezłą zbieżność kanałów zielonego i niebieskiego, ale odstaje czerwień i to jej niskie wzmocnienie w ciemniejszych i zbyt wysokie w jaśniejszych fragmentach decyduje o braku możliwości zrównoważenia szarości. Współczynnik deltaE jest najlepszy dla 60% czerni i wówczas obraz ma najlepszy parametry (deltaE 1,8, temperatura barwowa 6505 K). Ten monitor to dobra alternatywa dla modelu Philips 273G3DHSB.

Wnioski

Acer HN274HL to monitor do multimediów i pracy. Dzięki technologii Nvidii 3D Vision, jakość efektu 3D jest bardzo dobra. Duża matryca sprawia, że oglądanie filmów czy granie to prawdziwa frajda. Do monitora dołączane są okulary 3D.

Zobacz inne testy monitorów LCD.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: