Acer Helios 300

W skrócie:

Acer Helios 300 to bardzo dobry laptop gamingowy, który stworzono na bazie mocnych podzespołów.

Zalety:

  • Bardzo mocny procesor
  • Wydajna karta graficzna
  • Świetne głośniki
  • Ciche chłodzenie
  • Dwa dyski

Wady:

  • Klawiatura nagrzewa się przy dużym obciążeniu

Acer Helios 300 to laptop gamingowy z wyższej półki cenowej. Czy jest wart swej ceny?

Acer Helios 300 to laptop dla graczy, wyposażony w bardzo mocny procesor Intel Core i7 siódmej generacji (4 rdzenie, od 2,80 GHz do 3,80 GHz, 6 MB cache) oraz z 16 GB pamięci RAM DDR4. Wyposażono go w matową matrycę IPS 17,3, "zapewniającą doskonałą widoczność bez względu na porę dnia oraz natężenie światła. Za to, co zobaczymy na ekranie, odpowiada karta graficzna z serii GeForce GTX 10. Jest on oparta na architekturze Pascal, zapewniając nawet trzykrotnie wyższą wydajność w porównaniu do kart graficznych poprzedniej generacji. Maksymalne ustawienia grafiki to minimum 30 klatek na sekundę. Ekranu z szerokim kątem widzenia i kontrast 1287 : 1 umożliwiają zobaczenie najmniejszych detali oraz gwarantują wyraźny, ostry obraz w grach i filmach.

Acer Helios 300 wyposażono w dwa dyski twarde - SSD o pojemności 120 GB, idealnie nadający się na system operacyjny Windows 10 Home PL 64-bit oraz klasyczny HDD 1 TB. Taka ilość przestrzeni pozwoli instalować wszystkie najnowsze gry, które wymagają nierzadko dziesiątków GB miejsca. Dzięki mocny podzespołom bez problemu da się je odpalić na najwyższych ustawieniach i zatopić po uszy w cyfrowej zabawie. Choć warto dodać, że przy naprawdę dużym obciążeniu przez dłuższy czas, klawiatura potrafi się mocno nagrzać. A skoro już przy klawiaturze jesteśmy - jest ona przyjemnie zwarta, posiada blok numeryczny, a najczęściej używane przez graczy przyciski - czyli WASD - są dodatkowo wyróżnione. Używa się jej bardzo przyjemnie i nie można mieć do niej żadnych zastrzeżeń.

Skoro mowa o grach, to oprócz wideo warto zwrócić uwagę także na aspekt audio. I pod tym względem Acer Helios 300 zaskakuje bardzo na plus. O ile w większości laptopów gamingowych głośniczki są piętą achillesową, jednak tutaj wypada tylko pochwalić producenta za doskonały dźwięk. A dodatkowa zaleta to cichy, specjalnie zaprojektowany układ chłodzenia sprzętu.

Podsumowując: Acer Helios 300 to solidny laptop dla graczy, który umożliwi zabawę na najwyższym poziomie. Jest udaną inwestycją dla każdego miłośnika wirtualnej rozrywki.