Acer Iconia Tab W501

Tablet z dołączana klawiaturą, która pełni również funkcję stacji dokującej. Wyposażony jest w system Windows 7 Home Edition. wnętrze jest typowo netbookowe bo zbudowane na platformie AMD Fusion z dwurdzeniowym procesorem C-50. Dzięki dołączanej klawiaturze praca na Acer Iconia Tab W501 jest bardzo wygodna. Bez problemów możemy go kupić w zastępstwie netbooka.

Tablet wyposażony jest w system Windows 7 Home Edition. To w rzeczywistości netbook wykorzystujący niskonapięciową platformę AMD Fusion z dwurdzeniowym procesorem C-50 (2 x 1 GHz) i układem graficznym Radeon HD 6250. Do dyspozycji ma aż 2 GB pamięci RAM i 32 GB wbudowanej pamięci flash. Wbudowany akcelerometr umożliwia obracanie pulpitu w zależności od tego, czy urządzenie trzymasz poziomo czy pionowo. Ponieważ tablet pracuje z Windows, tuż po uruchomieniu masz dostęp do systemowej przeglądarki Internet Explorer, którą warto zastąpić szybszą Operą.

Gniazda i obudowa

Acer Iconia Tab W501 wyposażono w Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 3.0. Dzięki wbudowanemu czytnikowi kart pamięci MMC + SD, wbudowaną pamięć możesz poszerzyć o kolejne 32 GB. Duży ekran o przekątnej 10,1 cali wpłynął też na rozmiary tabletu, który jest jednym z większych z naszego zestawienia (276x190x17 mm - dł/szer./gr.). Bez dołączanej klawiatury waży niecały kilogram (969 gram). Z przodu obudowy umieszczono przycisk z z logo Windows, który służy do wywoływania głównego menu. Do dyspozycji są też dodatkowy przycisk do uruchamiania urządzenia (naszym zdaniem powinien być nieco większy), przyciski do regulacji głośności. Acer Iconia Tab W501 posiada również pełnowymiarowe dwa gniazda USB i jedno HDMI.

Acer Iconia Tab W501

Acer Iconia Tab W501 - z lewej strony umieszczono włącznik zasilania, przycisk do regulacji głośności, otwory wentylacyjne, czytni kart pamięci i HDMI

Ekran

Zaletą Acer Iconia Tab W501 jest duży 10,1-calowy ekran dotykowy, który pracuje z dużą jak na te urządzenia rozdzielczością 1280x800 pikseli. Ma szerokie kąty widzenia i zastosowano w nim pojemnościową technologię pozycjonowania dotyku, z możliwością identyfikacji do czterech punktów jednocześnie. Za jakość generowanego obrazu przyznaliśmy mu 9 punktów na 10 możliwych.

Acer Iconia Tab W501

Acer Iconia Tab W501 -10,1 calowy ekran dotykowy pracuje z dużą jak na te urządzenia rozdzielczością 1280x800 pikseli.

Sterowanie

Komputerem steruje się głównie za pomocą dotykowego ekranu, Duży ekran ułatwia też posługiwanie się wirtualną klawiaturą, która jest wygodniejsza niż w innych tabletach. Największą zaletą Iconia Tab W501 jest jednak dodawana do urządzenia klawiatura zewnętrzna (dł. x szer. 27x10,5 cm), pełniąca funkcję stacji dokującej. Wyposażona jest w gniazdo LAN i dwa pełnowymiarowe gniazda USB. Podłącza się ją do gniazda USB tabletu i pracuje na niej równie wygodnie, jak na mniejszych laptopach. Co istotne, można ją złożyć razem z tabletem, który wówczas ma wymiary niewielkiego notebooka.

Acer Iconia Tab W501

Acer Iconia Tab W501 składa się z dwóch części tabletu i klawiatury pełniącej funkcję stacji dokującej.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: