Acer P1270

Zalety:

  • Wysoka jasność
  • Umiarkowana głośność

Wady:

  • Kiepska gwarancja
  • Przeciętna ostrość
  • Wysoka cena

Jeśli szukasz niewielkiego projektora, który będzie służył głównie do prowadzenia prezentacji w dzień, przy silnym oświetleniu pomieszczenia to Acer P1270 powinien ci się spodobać. Pomimo niewielkich gabarytów dysponuje jasnością aż 3100 ANSI lumenów, jest przy tym umiarkowanie głośny i ma dobre wyposażenie w gniazda obejmujące m.in. cyfrowe złącze HDMI.

Jeśli szukasz niewielkiego projektora, który będzie służył głównie do prowadzenia prezentacji w dzień, przy silnym oświetleniu pomieszczenia to Acer P1270 powinien ci się spodobać. Pomimo niewielkich gabarytów dysponuje jasnością aż 3100 ANSI lumenów, jest przy tym umiarkowanie głośny i ma dobre wyposażenie w gniazda obejmujące m.in. cyfrowe złącze HDMI. W obudowie o wadze 2,5 kg Acer umieścił przetwornik DLP o rozdzielczości XGA czyli 1024x768 pikseli. To standardowa rozdzielczość, lecz szkoda, że producent nie pokusił się o układ panoramiczny o rozdzielczości WXGA, którą dysponuje większość nowoczesnych notebooków. Sądzimy że pasowałby lepiej do złącza HDMI, którym najłatwiej projektor będzie podłączyć z laptopem. Jeśli wasz komputer nie ma takiego gniazda to nie ma problemu, na podorędziu znajduje się standardowe wejście analogowe VGA i towarzyszące mu wyjście tego samego standardu (do podłączenia dodatkowego monitora, który pomoże np. podglądać obraz podczas prezentacji).

Wysokiej jasności projektora towarzyszy długa deklarowana przez Acera żywotność lampy. W trybie pełnej jasności ma działąć aż przez 3000 godzin, zaś po obniżeniu jasności (tryb ekonomiczny) o 1000 godzin dłużej. Szkoda, że producent nie wierzy w te dane tak mocno aby dać dobrą gwarancję na lampę. Standardowa 3-miesięczna jest jedną ze słabszych na rynku, podobnie jak 24-miesięczna gwarancja na samo urządzenie. Pomiary podczas testów wykazały wysoką jasność lecz uwidoczniły także niedoskonałość optyki projektora, która jest po prostu słaba. Zoom ma niewielki zakres, a co gorsza ostrość nie jest taka jakiej byśmy sobie życzyli. Przyzwoite są kolory, lecz ich nasycenie i balans odbiegają od wzorca.

Choć producent chwali się 6-segmentowym kołem barw to niestety kolory nie są tak dobre jak w najlepszych testowanych przez nas projektorach. Dostępne opcje konfiguracyjne są standardowe, obejmują kilka predefiniowanych ustawień obrazu, można także ustawić licznik czasu prezentacji. Pilot wyposażono w laserowy wskaźnik.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier