Acer Predator 17 G9

W skrócie:

Acer Predator 17 G9

Zalety:

  • Bardzo wydajne podzespoły
  • Obudowa Cooler Master
  • Acer DustDefender
  • Dwa dyski

Wady:

  • Wysoka cena

Acer Predator 17 G9 to laptop z górnej półki cenowej, dedykowany graczom. Co otrzymujemy w zamian za dość dużą cenę?

Acer Predator 17 G9 to laptop gamingowy, a więc z definicji musi mieć wydajne podzespoły. I pod tym względem nie zawodzi - pod obudową drzemie moc czterordzeniowego procesora siódmej generacji Intel Core™ i7-7700HQ (taktowany na 2,8 GHz, a w trybie Turbo aż 3,8 GHz!), który ma do wykorzystania aż 16 GB pamięci RAM DDR4. Jeśli tego byłoby za mało, pamięci można dołożyć - maksymalna obsługiwana jej ilość to aż 64 GB! A skoro to laptop dla graczy, powinien mieć również mocną kartę graficzną. I Acer Predator 17 G9 nie zawodzi, ponieważ w jego przypadku jest to NVIDIA GeForce GTX 1070 8 GB GDDR5. Efekty jej pracy widać na ekranie o matowej powierzchni, który ma przekątną 17,3", a domyślna rozdzielczość to 1920 x 1080 pikseli, czyli FullHD. Jeśli chodzi o wrażenia płynące z gier i odtwarzania multimediów, doskonałej jakości grafice towarzyszy wysokiej jakości dźwięk płynący z czterech głośników Dolby Audio Premium.

Acer Predator 17 G9 został wyposażony w rozwiązania zwiększające komfort użytkowania. Specjalna obudowa chłodząca Cooler Master ma gumowaną powierzchnię. Konstrukcja dostarcza dodatkowego chłodzenia, utrzymując niską temperaturę i wysoką wydajność. Pasuje do kieszeni napędu optycznego, możesz zatem łatwo przełączyć tryb na czas intensywnego grania. Tryb Turbo systemu CoolBoost umożliwia zwiększenie prędkości wentylatora i siły chłodzenia Ta innowacyjna funkcja umożliwia ręczne sterowanie obiegiem powietrza i zwiększenie siły chłodzenia przy wytężonej pracy sprzętu. Skonstruowane z lekkiego i trwałego metalu łopatki wentylatora Acer DustDefender to wydajny i skuteczny mechanizm usuwania kurzu.

Acer Predator 17 G9 wyposażony został w dwa dyski. Pierwszy to SSD o pojemności 128 GB. Idealnie nadaje się na system operacyjny oraz najczęściej używane aplikacji, pliki i gry. Drugi to klasyczny HDD, oferujący aż 1 TB przestrzeni na dane. Takie połączenie gwarantuje płynne działanie bez najmniejszych opóźnień! Ponadto w laptopie znalazł się napęd optyczny DVD-Super Multi DL.

Podsumowując: Acer Predator 17 G9 to sprzęt, który co prawda swoje kosztuje, ale jest inwestycją ze wszech miar warta rozważenie. Doskonałe podzespoły, świetny ekran, wysoki komfort używania i duża ilość miejsca na dane - czego chcieć więcej?