Acer Revo RL100

Acer Revo RL100 to kompaktowy komputer, który zmieści się na każdym biurku. Urządzenie wyposażone jest w energooszczędny procesor AMD Athlon II Neo K325 i układ graficzny NVIDII ION 2. W praktyce świetnie nadaje się do podstawowych zastosowań edukacyjnych jak praca z pakietami biurowymi czy przeglądanie internetu. Dzięki wyposażeniu w bezprzewodowy kontroler pełniący funkcję pilota i klawiatury wygodnie obsługuje się go na odległość. Acer Revo RL100 może zastąpić stacjonarny odtwarzacz płyt DVD (tańsza konfiguracja) czy Blu-ray (testowany egzemplarz).

Budowa

Acer Revo RL100 zachwyca niewielkimi wymiarami. Jego obudowa ma tylko 2,5 centymetra grubości i może pracować w pionie lub poziomie. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które nią mają zbyt dużo miejsca na biurku lub chcą kupić niewielki komputer pod telewizor zamiast stacjonarnego odtwarzacza. Małe rozmiary obudowy spowodowały że w środku zastosowano niewielką płytę Mini -ITX i 2,5 calowy twardy dysk. Całość tworzy niewielką konstrukcję o wymiarach (300x18x2,5 cm - szer./gł./wys.) i wadze 1,24 kg, która zasilana jest niewielkim zasilaczem.

Mozliwości

Acer Revo RL100 wyposażony jest w trzy gniazda USB 2.0, gniazdo HDMI 1.4, 640 GB twardy dysk, czytnik płyt BLu-ray (3D Ready), czytnik kart pamięci SD/SDHC/MMC i interfejs WLAN. W obudowie komputera zaprojektowano wnękę na kontroler Revo Pad. Pełni on dwie funkcje: pilota do sterowania odtwarzaczem multimedialnym i klawiatury. Komputer pozbawiony jest gniazda VGA do podłączenia monitora komputerowego, chcąc więc podłączyć do niego monitor, musimy zaopatrzyć się w model z interfejsem HDMI.

Wydajność

Sercem komputera jest energooszczędny procesor AMD Athlon II Neo K325. To dwurdzeniowa jednostka taktowana zegarem 1.3 GHz, która pobiera zaledwie 12 W (dane producenta). Karta graficzna NVIDII NG-ION zintegrowana jest z płytą główną, nie oferuje ona zbyt wysokiej wydajności w przetwarzaniu grafiki 3D, ale do codziennych zastosowań nadaje się znakomicie. Co istotne w tandemie z procesorem, oferuje niewielki pobór prądu i relatywnie cichą pracę. Procesor nie jest szybki, ale w połączeniu z 3 GB pamięci RAM i układem graficznymi NVIDII dobrze radzi sobie w codziennych zastosowaniach. Programy, edukacyjne czy odtwarzanie filmów HD nie stanowią dla tej konfiguracji żadnych problemów.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: