Acer TravelMate 6593G-844G25N

Zalety:

  • Bogactwo łączy bezprzewodowych i gniazd interfejsów
  • Długa praca na baterii
  • Dobra wydajność
  • Zabezpieczenia danych

Wady:

  • Waga laptopa
  • Roczna gwarancja producenta

Typowo biznesowy laptop z bogactwem interfejsów oraz łącznością ze światem na prawie wszystkie możliwe sposoby.

Biznes rządzi się innymi prawami niż rynek konsumencki. Tu nie liczy się wygląd, tylko trwałość i funkcjonalność, więc, podobnie jak inne modele z serii TravelMate, również testowany egzemplarz nie powala stylem. Ciemnografitowa obudowa o lekko zaokrąglonych kształtach jest smutna, aczkolwiek z punktu widzenia ergonomii czy solidności niewątpliwie dobrze zaprojektowana. Wzrok przyciąga tylko wybrzuszenie na pokrywie ekranu, mieszczące wysuwaną antenę wspomagającą wbudowany w notebook modem UMTS. Wygięta w łuk klawiatura – stary patent Acera – dodaje komputerowi pewnego charakteru, aczkolwiek niektórzy użytkownicy przyzwyczajeni do klasycznych, prostych linii klawiszy będą niezadowoleni z takiego rozwiązania. Innych posiadaczy TravelMate’a zapewne ucieszy możliwość sterowania interfejsem graficznym Windows nie tylko za pomocą panelu dotykowego, lecz także wskaźnika punktowego umieszczonego pomiędzy klawiszami (tzw. AccuPoint).

Ważący niemal 3 kg laptop nie należy do elity mobilności i z pewnością nie jest marzeniem podróżników. Jednak jego wyposażenie obejmujące bogactwo łączy bezprzewodowych (oprócz wspomnianego modemu HSDPA również karta Wi-Fi n Intela, Bluetooth i port podczerwieni), moduł LAN 1 Gb/s, gniazda PC Card i ExpressCard czy wyjście DVI powinno spodobać się zaawansowanym użytkownikom, a możliwości komunikacyjne można w każdej chwili zwiększyć dzięki stacji dokującej. Bezpieczeństwo danych zapewnia moduł TPM wraz ze skanerem linii papilarnych i czytnikiem kart SmartCard.

Pod względem parametrów podzespoły Acera należą do średniej klasy - wyjątkiem są 4 GB pamięci DDR3 1066 MHz - więc rekordów szybkości nie należy się po nim spodziewać. Jego szybkość jest jednak co najmniej przyzwoita jak na przeznaczenie biznesowe, natomiast pod względem długości działania na baterii wypada bardzo dobrze, oferując 4,5 godziny pracy w terenie.