Acer U5200

Acer U5200 jest przedstawicielem linii projektorów o bardzo krótkiej ogniskowej i ma wszystkie zalety tego typu konstrukcji. Uzupełnienie modelu o kompletny zestaw gniazd i interfejsów oraz możliwość korzystania z kilku źródeł jednocześnie, czyni z niego doskonałą propozycję dla firm i jednostek edukacyjnych

Rozdzielczość Acera U5200 wydaje się być trochę mała. XGA nie jest już najczęściej używanym formatem obrazu. Współczesne monitory skonfigurowane są do wyświetlania większej liczby pikseli bądź oferująę inny format obrazu. A przecież najlepiej jest, gdy obraz z komputera był wyświetlany na dużym ekranie bez przeskalowywania. Poza tym, oraz kilkoma innymi mankamentami urządzenie Acera sprawuje się bardzo dobrze. Jest solidnie wykonane, wygodne i elastyczne w używaniu, oferuje kompletny zestaw gniazd. Bardzo krótka ogniskowa pozwala łatwiej zorganizować miejsce w sali projekcyjnej.

Jakość obrazu

Obraz wyświetlany przez projektor nie zachwyci prawdziwego kinomana. Acer dobrze reprodukuje kolory, wyświetlana głębia czerni jest przyzwoita, a obraz ma prawidłową geometrię. Gorzej jest jednak ze szczegółowością czy ostrością, lepsza mogłaby być płynność odtwarzania dynamicznych scen. Na ekranie można też zaobserwować sporo szumów.

Zobacz również:

  • Najlepsze tanie laptopy w 2023 roku - który komputer wybrać?

U5200 to jednak nie jest projektor kinowy. Bardzo krótka ogniskowa i wysoka jasność czynią z niego urządzenie idealne w zastosowaniach biurowych. Dzięki użyciu lustra, od którego odbijany jest obraz projektor można ustawić bezpośrednio przy samym ekranie - dwa i pół centymetra w porównaniu do gabarytów tego modelu Acera to niewiele. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie zachodzi obawa że cokolwiek przysłoni strumień światła i łatwiej jest zorganizować ustawienie w salce projekcyjnej. Minusem konstrukcji jest nierównomierna ostrość, znacznie gorsza u góry ekranu. Równomierność rozświetlenia też plasuje się w dolnej strefie testowanych urządzeń.

Możliwości regulacyjne i funkcje

Projektor pozbawiony jest zoomu optycznego. Zamiast niego zastosowano dwukrotne powiększenie cyfrowe. Dziwi ograniczenie funkcjonalności interfejsu USB. Możliwość wyświetlania jedynie formatu JPG to przesada. Do tego akceptowane są jedynie pliki o rozmiarach do 10 MB. Obsługa połączeń bezprzewodowych jest możliwa tylko po podłączeniu zewnętrznej karty. Zaletą jest opcja wyświetlania obrazu z czterech źródeł jednocześnie.

Obudowa i podłączenia

Obudowa jest trochę duża i nieporęczna ale imponujący zestaw gniazd pozwala podłączyć do projektora praktycznie każde źródło sygnału. Zdublowane interfejsy nie ograniczają użytkownika w liczbie urządzeń. To wręcz konieczne, by w pełni wykorzystać wszystkie możliwości obsługi wielu źródeł jednocześnie. U5200 ma nawet wyzwalacz do ekranu, co w tej klasie projektów nie jest często spotykane.

Prawidłowe ustawienie ułatwiają dwie regulowane nogi umieszczone z przodu obudowy. Materiały użyte do produkcji są dobrej jakości, a wykonanie bardzo dobre. Przyciski działają prawidłowo a pierścień regulacyjny jest stabilny i precyzyjny. Trochę niewygodny jest do niego dostęp ale taki już urok tej konstrukcji. Przeszkadza głośna praca

Bardzo wygodny, poręczny i dopracowany jest pilot dołączany do projektów Acera. Przyciski są zawsze w odpowiednim miejscu, łatwo w nie trafić, reagują szybko i dokładnie. Minusem jest odbiornik. Sterownik musi być dokładnie wycelowany, by projektor zareagował na zdalne polecenia.

Acer U5200

Pobór mocy w watach, w trybie najwyższej jasności


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: