Acme VR30

Acme VR30 wyróżnia od innych modeli możliwość wykonywania nagrań w pełnych 360 stopniach. Co jeszcze?

Zalety:

  • Tworzenie nagrań wideo 360°
  • Rozdzielczość Full HD
  • Łączność Wi-fi

Wady:

  • Niewielki wyświetlacz monochromatyczny
  • Mało intuicyjny interfejs urządzenia

Acme VR30 to kamera akcji pozwalająca na tworzenie nagrań wideo 360°. Jest to możliwe dzięki podwójnemu obiektywowi z przysłoną f/2.0. Zarówno nagrania zwykłe, jak i 360° są rejestrowane w jakości Full HD (1920x1080 pikseli 30 kl./s) na kartach pamięci o pojemności maksymalnej 32GB - tu mogłoby być lepiej. Podgląd na żywo umożliwia niewielki wyświetlacz monochromatyczny o przekątnej 0.96''. Aczkolwiek pełni on bardziej rolę informacyjną - pokazywany jest na nim status łączności Wi-Fi, czas nagrywania, pozostała bateria i inne istotne informacje. Dlatego do obejrzenia wykonanych nagrań i zdjęć lepiej wykorzystać wbudowany moduł Wi-fi 802.11 b/g/n i sprawdzić je na smartfonie, tablecie lub laptopie. Jeśli zostanie na nim zainstalowana dedykowana aplikacja, umożliwi podstawowe czynności edycyjne, w tym łączenie ze sobą obrazów. Jednak w samej kamerze interfejs jest mało intuicyjny, co zmniejsza komfort jej użytkowania.

Acme VR30 umożliwia nie tylko nagrywanie klipów wideo, ale również wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 3008x1504 pikseli. Akumulator litowo-jonowy o pojemności 1500 mAh powinien zapewnić pracę urządzenia przez 100 minut bez konieczności ładowania. W zestawie z kamerą otrzymujemy trójnóg oraz uchwyt z przyssawką do wygodniejszego i łatwiejszego używania. To bardzo praktyczne dodatki, które mogą pomóc w różnych okolicznościach.

Zobacz również:

  • Wakacyjne must-have, czyli sprzęt do rejestrowania wspomnień z RTV Euro AGD

Podsumowując: Acme VR30 to udana kamera 360°, jednak kilka elementów można by rozwiązać lepiej. Mimo to jej zakup nie będzie chybioną inwestycją i pozwoli na rejestrowanie miłych chwil.