Acronis Backup

Oprogramowanie do backupu danych autorstwa firmy Acronis.

W skrócie:

Oprogramowanie do backupu danych autorstwa firmy Acronis.

Acronis specjalizuje się w tworzeniu rozwiązań backupu skierowanych do różnych grup odbiorców. Dla użytkowników domowych firma przygotowała proste w użyciu narzędzie True Image 2018, które zapisuje kopie danych na dyskach lokalnych lub w chmurze. True Image pozwala przywracać pojedyncze pliki lub cały komputer np. na wypadek ataku ransomware.

Rozwinięciem tej technologii jest paleta rozwiązań Acronis Backup przeznaczonych dla firm. Oprogramowanie umożliwia backup stacji roboczych i urządzeń mobilnych, fizycznych serwerów z systemami Windows i Linux, środowisk wirtualnych oraz usług w chmurze. W odróżnieniu od konkurencji, która wspiera backup maszyn wirtualnych VMware i Hyper-V, Acronis Backup natywnie obsługuje również środowiska XenServer, Linux KVM i Oracle VM Server.

Zobacz również:

  • Jak bezpiecznie korzystać z Twittera?
  • Najlepsze darmowe sieci VPN 2023. Czy naprawdę warto płacić za VPN?

Oprogramowanie umożliwia backup systemów z aplikacjami Exchange, SQL Server, SharePoint, Active Directory i Oracle, zachowując spójność transakcji w trakcie backupu w trybie online.

Acronis Backup oferuje wiele opcji składowania kopii zapasowych na lokalnych dyskach, serwerach NAS i pamięciach SAN, taśmach oraz chmurowy magazyn Acronis Cloud Storage.

Aplikacja ma wbudowany szereg funkcji, które upraszczają zarządzanie backupem w organizacji, takich jak: dynamiczne i statyczne grupowanie maszyn, centralne polityki kopii zapasowych, oddzielny harmonogram dla laptopów pracujących na baterii lub łączących się przez VPN, jak też szybkie przywracanie skrzynek Office 365 na serwer Exchange i odwrotnie.

Technologia Acronis Active Protection wykrywa nieautoryzowane operacje szyfrowania plików, baz danych i kopii zapasowych oraz zapobiega im.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: