Actina Cerberus P6820

Zalety:

  • Niska cena
  • Dwuzakresowy nadajnik
  • Diody sygnalizujące pracę portów i sieci bezprzewodowych

Wady:

  • Wydajność

Tani dwuzakresowy router do podstawowych zastosowań. Wyposażony jest w dwa nadajniki Wi-Fi (802.11ac i 802.11n) o łącznej wydajności 1200 Mb/s i cztery wewnętrzne anteny

Z przodu obudowy zamontowano diody sygnalizujące pracę sieci LAN, bezprzewodowych sieci 2,4 i 5 GHz, portu WAN, zasilania, WPS. Z tyłu urządzenia umieszczono wyłącznik sieci bezprzewodowej, przycisk WPS, trzy gniazda LAN i jedno WPS. Gniazda LAN i WPS pracują z szybkością 10/ 100 Mb/s, co trochę dziwi szczególnie, że routery 802.11ac w podobnej cenie przeważnie wyposażone są w gigabitowe gniazda. Z drugiej strony coraz więcej użytkowników nie korzysta z sieci przewodowej preferując bezprzewodowe połączenie i to głównie do nich kierowany jest ten router.

Oprogramowanie routera jest intuicyjne w obsłudze. Podzielone jest na kilka zakładek odpowiedzialnych za konfigurację zabezpieczeń, sieci przewodowej, bezprzewodowej. Niestety zabrakło w nim funkcji automatycznej aktualizacji. W testach router wypadł przeciętnie, przesyłając pakiety danych z szybkością ok 400 Mb/s.