ActiveJet AJE 1200LCD

ActiveJet AJE 1200LCD podtrzyma 1200 VA mocy pozornej lub 600 W mocy czynnej. Urządzenie ma dwa gniazdka komputerowe i dwa typu "schuko". Trzy są podtrzymywana z baterii. Czwarte, oraz gniazdka telefoniczne mają tylko ochronę przeciwprzepięciową. Urządzenie jest zbudowane według topologii interaktywnej, ma dwa stopnie AVR. Falownik wytwarza napięcie o kształcie prostokątnym. Wewnątrz zasilacza znajdują się dwie baterie o łącznej pojemności 14,4 amperogodzin.

Budowa

ActiveJet AJE 1200LCD należy do serii zasilaczy wyprodukowanych w Chinach dla firmy Action. Oznaczenie modelu 1200LCD informuje o maksymalnej mocy pozornej podtrzymywanej przez zasilacz oraz o wyposażeniu urządzenia w ekran LCD, na którym wyświetlane są między innymi informacje o obciążeniu, stanie baterii i czasie pozostałym do jej wyłączenia. Zasilacz podtrzyma 1200 VA mocy pozornej, ale tylko 600 W mocy czynnej. Urządzenie ma gniazdka na każdą okazję: dwa mają format komputerowy, a druga dwójka jest typu "schuko". W razie zaniku zasilania trzy z tej czwórki są podtrzymywane z baterii, czwarte ma tylko ochronę przeciwprzepięciową. Taką sama ochronę zasilacz może oferować linii telefonicznej. Z chronionym komputerem i zainstalowanym na nim programie ACP View 04 zasilacz się może łączyć przez USB lub RS-232.

W czasie pracy na baterii falownik wytwarza napięcie o kształcie prostokątnym. Urządzenie jest zbudowane według topologii interaktywnej, ma dwa stopnie AVR, podwyższający o 15 procent i obniżający do 85 procent wejściowego

Zobacz również:

  • Boże Ciało 2023: zmiana pracy kurierów - najważniejsze informacje

Możliwości

Wewnątrz zasilacza znajdują się dwie baterie o łącznej pojemności 14,4 amperogodzin. Według specyfikacji ten zapas energii ma wystarczyć na sześciominutowe podtrzymanie 80-procentowego obciążenia. Ładowarka nie należy do najwydajniejszych, odtworzenie pojemności akumulatorów do 90 procent zajmuje jej osiem godzin.

Wyniki testów

ActiveJet AJE 1200LCD nie imponuje długim podtrzymywaniem. Pod 90 procentowym obciążeniem (525W) energii wystarczyło na dwie i pół minuty. Dwie godziny ładowania wystarczyły na odtworzenie 60 procent pojemności.

ActiveJet AJE 1200LCD

charakterystyka

Charakterystyka zasilacza świadczy o bardzo dobrym zaprojektowaniu stopni AVR i punktów przełączania między nimi i pracy na baterii. Dzięki temu zakres napięcia na wyjściu utrzymuje się w stosunkowo niewielkich granicach (207-257V). W testowanym egzemplarzu falownik wytwarzał napięcie 234V. Na swoje potrzeby zasilacz pobierał ponad 18 watów.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: