ActiveJet Energy ACP 650 LCD

Zalety:

  • Niska cena
  • Wyświetlacz LCD
  • Dobrze zestopniowany AVR

Wady:

  • Krótkie podtrzymanie

ACP 650 LCD może zabezpieczyć odbiorniki o łącznej mocy pozornej do 650VA albo czynnej 360W. Trzy gniazdka formatu komputerowego oferują pełne zabezpieczenie bateryjne , jedno – tylko filtr przeciw przepięciowy. Istnieje także możliwość ochrony linii telefonicznej. Informacja o stanie urządzenia, w tym stopnia naładowania baterii w czasie korzystania z tego źródła zasilania wyświetla się na LCD.

ACP 650 LCD jest zasilaczem awaryjnym wyprodukowanym w Chinach na zamówienie firmy Action. Może zabezpieczyć odbiorniki o łącznej mocy pozornej do 650VA albo czynnej 360W. Trzy gniazdka formatu komputerowego oferują pełne zabezpieczenie bateryjne , jedno – tylko filtr przeciw przepięciowy. Istnieje także możliwość ochrony linii telefonicznej. Z programem ACP View 04 zasilacz komunikuje się przez USB. Informacja o stanie urządzenia, w tym stopnia naładowania baterii w czasie korzystania z tego źródła zasilania wyświetla się na LCD. Energia zmagazynowana jest w jednym akumulatorze o pojemności 7.5 amperogodzin.

ACP 650 ma dwa stopnie AVR, jeden obniża zbyt wysokie napięcie do 85%, drugi podwyższa za niskie o 18%. Momenty przejścia są nieźle dobrane, w efekcie urządzenie stabilizuje napięcie w przedziale 180-277 woltów do zakresu dwukrotnie mniejszego (202-252) bez używania baterii. Poniżej 180 i powyżej 277 woltów zasilacz przechodzi do pracy bateryjnej wytwarzając napięcie prostokątne z silnym udziałem niezrównoważonej składowej indukcyjnej. Woltomierz określił wysokość napięcia na 229 V. Impulsowemu zasilaczowi komputerowemu wystarczy, ale z bardziej wymagającym odbiornikom ten kształt może sprawiać problemy.

Podtrzymanie napięcia po zaniku sieci uruchamia się po 10 milisekundach przerwy. Pierwszy okres jest chaotyczny, stabilizacja nowego napięcia, jego fazy i amplitudy następuje od okresu drugiego. Interaktywność mamy dobrą, nowa faza jest tylko nieznacznie przyspieszona w stosunku do starej.

ACP 650 nie należy do rekordzistów pod względem długości podtrzymania. Słabe wyniki są prawdopodobnie skutkiem nie najlepszej kondycji samej baterii. Po długim ładowaniu i obciążeniu 325W zasilacz wyłączył się już po minucie. Teoretycznie urządzenie ma szybką ładowarkę. Według specyfikacji cztery godziny powinny wystarczyć do osiągnięcia 90% pojemności baterii. Rzeczywiście test po dwugodzinnym ładowaniu przyniósł taki sam wynik. Ale to była dalej zaledwie minuta.