ActiveJet Energy ACP Delta 1000

Delta należy do grupy zasilaczy zbudowanych w topologii online. Wytwarza napięcie jest w kształcie czystej sinusoidy bez najmniejszych zakłóceń sieciowych. Delta może zabezpieczyć odbiorniki o łącznej mocy pozornej do 1000VA albo 700W. Energię można odbierać z czterech gniazdek formatu komputerowego zamontowanych na tylnej ściance.

Delta należy do grupy zasilaczy zbudowanych w topologii online. W takich urządzeniach wejście jest odseparowane od wyjścia. Napięcie podawane do gniazdek wyjściowych jest cały czas wytwarzane przez falownik z energii zgromadzonej w baterii tak jak w innych topologiach w czasie awarii. W wypadku Delty napięcie jest w kształcie czystej sinusoidy. Dzięki takiej topologii nie ma potrzeby stosowania filtrów, które w innych rodzajach zasilaczy zapobiegają przedostawaniu się szkodliwych przepięć od wejścia do wyjścia.

Bateria jest doładowywana w miarę potrzeb pod warunkiem, że nie ma akurat awarii. Przerwy w zasilaniu nie mają żadnego wpływu na pracę falownika i kształt otrzymywanego napięcia. Z wielu problemów zasilaczy o innych budowach pozostaje tylko wyładowywania się akumulatora. Niestety taki komfort kosztuje. Zasilacze online należą do najdroższych, a nieustanna konwersja energii obniża sumaryczną sprawność działania. W wypadku Delty dochodzi jeszcze do częstego uruchamiania dość głośnego wentylatora.

Delta może zabezpieczyć odbiorniki o łącznej mocy pozornej do 1000VA albo 700W. Energię można odbierać z czterech gniazdek formatu komputerowego zamontowanych na tylnej ściance. Tuż obok jest wtyk RS-232 do komunikowania się z chronionym komputerem i zainstalowanym tam programem UPSentry Smart 2000. Na przedniej pokrywce znajduje się wyłącznik i kilkanaście diod pokazujących schematycznie stan zasilacza, źródło energii oraz w czterech stopniach poziom naładowania akumulatora. To nieco ułatwia wybór momentu, kiedy należy bezwzględnie rozpocząć zamykanie systemu.

Energia zmagazynowana jest w trzech akumulatorach o łącznej pojemności 21 amperogodzin. To powinno zapewnić podtrzymanie osiemdziesięcioprocentowego obciążenia przez pięć minut. W teście udał się podtrzymać nieco więcej (600 W) przez trzy i pół minuty. Po ładowaniu dwugodzinnym podtrzymanie skróciło się o minutę. Warto dodać, że zasilacz nie startuje na zimno. To są jedyne części testu, które mają zastosowanie do topologii typu online. Brak ocen za pozostałe zaniżył ocenę końcową urządzenia. Ten fakt należy brać pod uwagę porównując Deltę z innymi konstrukcjami.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: