Adata HV300

HV300 to najnowszy dysk przenośny z oferty firmy Adata. Jego wyróżnikiem są skromne gabaryty osiągniętepomimo zastosowania tradycyjnego nośnika magnetycznego.

Smukła obudowa Adata HV300 została wykonana z dobrej jakości tworzywa jest dostępna w trzech wariantach kolorystycznych: białym, czarnym, niebieskim i czerwonym. Jej wymiary to 125,7 x 80,5 x 10,3 mm w przypadku wariantów o pojemności 1 i 2 TB lub 125,7 x 80,5 x 19 mm w przypadku wersji 4 i 5 TB. Dysk wykorzystuje interfejs USB 3.1. Ciekawym rozwiązaniem zastosowanym w modelu jest funkcja automatycznego wstrzymywania pracy w przypadku fizycznego wstrząsu lub wykrycia uszkodzonych sektorów. Dzięki temu ryzyko utraty danych w wyniku mechanicznego uszkodzenia nośnika jest minimalne. Obudowa modelu HV300 posiada diodę informującą o ewentualnym zatrzymaniu działania.

Dysk Adata HV300 jest dostarczany wraz z dedykowanym oprogramowaniem HDDtoGO umożliwiającym 256-bitowe szyfrowanie plików. Producent objął urządzenie trzyletnią gwarancją. Model występuje również w wariancie HD330 wyposażonym we wzmocnioną obudowę.

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski przenośne 2023


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: