Adax BRAVO SE VHPD8400

Zalety:

  • Dobra wydajność
  • Ciekawa stylistyka
  • Rozsądna cena

Wady:

  • Możliwość zamontowani tylko jednego dodatkowego dysku

Fajna konfiguracja za rozsądne pieniądze, jest szybka w grach, dobrze radzi sobie w zastosowaniach biurowo-multimedialnych, mogłaby być jednak trochę cichsza.

Komputer korzysta z klasycznej obudowy In-Win EA-017, która bardzo dobrze się prezentuje i jest wykonana lepiej niż tanie konstrukcje. Wyposażona jest w system szybkiego montażu napędów optycznych. Poniżej nich znajduje się czytnik kart pamięci i wyprowadzone złącza USB. Ciekawie zaprojektowano przyciski do uruchamiania i resetowania, które są wkomponowane w blaszkę panelu przedniego. Całość sprawia bardzo przyjemne wrażenie i pomimo tego, że komputer nie ma futurystycznych kształtów i tak przyciąga wzrok.

Wnętrze

BRAVO SE VHPD8400 dysponuje dosyć pojemnym dyskiem (Western Digital WD5000AAKS – 500 GB), ale możliwość zamontowania tylko jednego dodatkowego dysku to trochę za mało. Niestety więcej dysków w obudowie nie zmieścimy, bo wolna jest tylko jedna wnęka 3,5 calowa. Sama płyta główna posiada aż cztery wolne gniazda SATA, które w przyszłości można wykorzystać do wyprowadzenia gniazd eSATA. Do dyspozycji mamy dwa wolne gniazda pamięci, jednak 4 GB w które wyposażony jest komputer w zupełności wystarczą. Zastosowany w płycie głównej ASUS P5Q SE/R chipset Intela P45 wyposażono w nowszą wersję magistrali PCI Express – 2.0 i w odróżnieniu od starszych chipsetów obsługuje karty graficzne działające w trybie CrossFire x8. Niestety płyta główna posiada tylko jeden slot PCI Express x16, więc tandemu kart graficznych ATI na niej nie zastosujemy.

Wydajność

Testy wyraźnie pokazują, że mamy do czynienia z wydajną maszyną i to w dodatku za rozsądne pieniądze. Takie gry jak FarCry 2 czy S.T.A.L.K.E.R Clear Sky uruchomimy z najwyższymi detalami w rozdzielczości 1920x1024 pikseli i to bez większych problemów (powyżej 30 kl./s). W Crysisa odpowiednią wydajność uzyskamy w rozdzielczości 1280x1024 pikseli (27 kl./s). Można się zastanowić czy ta konfiguracja nie byłaby wydajniejsza z kartą ATI Radeon HD 4870, która jest w podobnej cenie, ale i tak jest dobrze. Gracze szukający wydajnej maszyny za rozsądne pieniądze powinni być usatysfakcjonowani.

Komfort pracy

Komputer wykorzystuje szybką kartę graficzną POINT OF VIEW 9800GTX+, która wyposażona jest w bardzo dobrej jakości układ chłodzący AeroCool Twin Turbo. Brakuje jednak dodatkowych wentylatorów, które odciążyłyby układy chłodzące procesor i kartę graficzną wspomagając cyrkulację powietrza. Miejsce w obudowie jest, z przodu możemy zamontować wentylator 92x92 mm a z tyłu większy 120x120 mm. Komputer potrafi być cichy przy minimalnym obciążeniu (32 dB), czasami jednak wydobywały się z niego dziwne stukanie, którego źródłem jak się okazało był twardy dysk.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier