Aerocool VP-650

Aerocool VP-650

W skrócie:

Zasilacz marki Aerocool to konstrukcja, którą łowcy okazji kupią nawet 100 zł taniej niż konkurencyjne rozwiązania.

Zalety:

  • Cena

Wady:

  • Krótka gwarancja (2 lata)
  • Kable przytwierdzone na stałe
  • Niezadowalające wyniki niektórych testów

Zasilacz marki Aerocool to konstrukcja, którą łowcy okazji kupią nawet 100 zł taniej niż konkurencyjne rozwiązania.

Niestety, dysproporcja cen jest wyraźnie widoczna w specyfikacji i przeprowadzonych testach. Przede wszystkim zasilacz ma wyłącznie kable przytwierdzone na stałe. Ponadto nie zostały one zorganizowane za pomocą oplotu, przez co estetyka całości może pozostawiać wiele do życzenia.

Zasilacz jest wyjątkowo lekki i stosunkowo mały. Wentylator w rozmiarze 120 mm nie należy do najcichszych, ale jego głośność mieści się w akceptowalnych ramach. Standardowa szybkość pracy poniżej 900 obr./min jest utrzymywana do chwili osiągnięcia obciążenia na poziomie 60%.

Certyfikat 80 Plus Bronze w tej cenie można potraktować jako atut modelu. Jednakże grupowa regulacja napięć zamiast konwerterów DC-DC to już spore rozczarowanie. Niestety, wady takiej konstrukcji widać szczególnie w przypadku niezaliczonych testów Cross Load.

Ponadto nawet w tradycyjnym teście napięć większość wartości jest niemalże na granicy norm ATX, a w przypadku linii 5VSB odnotowaliśmy nawet wynik poniżej standardu.

Ten sam problem pojawił się w teście z obciążeniem 110%. Dobre wyniki zasilacz uzyskał w testach ERP, OPP i zwarciowym. Również odnotowane szumy są na bardzo zadowalającym poziomie. Niestety, na zasilacz jest udzielana zaledwie podstawowa, dwuletnia gwarancja producenta.