AirLive AC-1200R

Zalety:

  • Obudowa
  • Gigabitowe porty LAN
  • Dobry stosunek ceny do możliwości

Wady:

  • Przeciętna wydajność

AirLive AC-1200R pozwala na pracę z teoretyczną szybkością 867 Mb/s z wykorzystaniem sieci 802.11ac i 300 Mb/s dla sieci 802.11n.

Obudowa routera wykonana z dobrej jakości plastiku, ma ładną i nowoczesną stylistykę. Z przodu urządzenia umieszczono diody informujące o pracy sieci bezprzewodowych, gniazd LAN. Z tyłu obudowy zamontowano dwie anteny zewnętrzne, cztery gigabitowe gniazda LAN, gigabitowy port WAN. Niestety router nie jest wyposażony w gniazdo USB.

Utworzona przez AirLive AC-1200R sieć 802.11ac pracowała z maksymalną szybkością ponad 400 Mb/s (przesyłanie danych z wykorzystaniem protokołu TCP/IP). To o połowę wolniej niż najwydajniejsze routery 802.11ac, ale AirLive jest też od nich dużo tańszy. Oprogramowanie routera ma spory potencjał, oferuje wszystkie najpotrzebniejsze funkcje, ale nie jest tak rozbudowane jak w droższych urządzeniach. To jednak bolączka większości tańszych routerów 802.11ac. AirLive to wg nas dobry zakup dla osób szukających niedrogich routerów, umożliwiających pracę w mniej zatłoczonym paśmie 5 GHz.