Akasa Blue Aurora AK-966BL (1700 obr./min)

Akasa Blue Aurora AK-966BL to udany następca modelu Evo Blue. Blue Aurora jest większa od poprzednika. Również posiada cztery rurki cieplne, ale zastosowany wentylator jest większy (120x120x25 mm) i wydajniejszy (57,33 CFM).

Akasa Blue Aurora AK-966BL to udany następca modelu Evo Blue. Blue Aurora jest większa od poprzednika. Również posiada cztery rurki cieplne, ale zastosowany wentylator jest większy (120x120x25 mm) i wydajniejszy (57,33 CFM). Jest przy tym o prawie 20 dB cichszy, dzięki czemu została zlikwidowana główna wada poprzednika. Podświetlany na niebiesko wentylator wyposażony jest w czterożyłowy przewód PWM. Jeżeli nasza płyta główna wyposażona jest w odpowiednie czteropinowe złącze nie powinna mieć żadnych problemów z automatycznym dostosowaniem prędkości wentylatora w zależności od temperatury procesora w zakresie od 500-1700 obr/min. Wentylator możemy mocować z dwóch stron radiatora, którego listki wykonane są z aluminium a podstawa z miedzi. Chłodzenie wspomagają cztery rurki cieplne w kształcie litery "U".

Zestaw ten przystosowany jest tylko do podstawek Intela LGA 775. Montujemy go przy użyciu czterech śrub- niestety będziemy musieli wyciągać płytę główną z obudowy. Śruby mają specjalny ogranicznik, nie musimy się wiec obawiać, że którąś zbyt mocno przykręcimy i podstawka zestawu nie będzie równomiernie stykała się z obudową procesora. Warto jednak pamiętać, aby śruby przykręcać stopniowo, najlepiej parami po przekątnej. Najpierw montujemy radiator, a następnie zakładamy wentylator. Całość jest banalnie prosta do zamontowania i wygodniejsza w montażu niż standardowe mocowanie zestawów Intela. Akasa Blue Aurora AK-966BL pracuje wydajnie. Podczas testów temperatura podkręconego procesora Intel Pentium EE 955 nie przekroczyła 55 stopni Celsjusza po jednogodzinnym 100% obciążeniu wszystkich rdzeni. Taki wynik klasyfikuje ten zestaw w ścisłej czołówce, co czyni go bardzo dobrym wyborem dla osób lubiących wydobyć maksimum możliwości z podkręconego procesora. Co istotne nawet przy maksymalnych obrotach (na testowej płycie głównej 1571 obr./min) głośność pracy tego zestawu jest stosunkowo niska- 33 dB, dlatego polecić go można również osobom szukającym wydajnego i cichego zestawu.