Amazon Echo DOT 3rd Gen

Zalety:

  • Możliwość połączenia BT, Wi-fi i kablowego
  • Sterowanie głosem
  • Wirtualny asystent
  • Możliwość obsługi przez smartfona

Wady:

  • Do użytku w pomieszczeniach
  • Brak ręcznej regulacji dźwieku

Amazon Echo DOT 3rd Gen to nowa odsłona inteligentnego głośnika. Czy warto w nią zainwestować?

Amazon Echo DOT 3rd Gen - głośnik inteligentny

Amazon Echo DOT 3rd Gen to kompaktowy głośnik inteligentny, który łączy się z urządzeniami zarówno przez Bluetooth, jak i Wi-fi, a także wyjście liniowe. Dzięki integracji z usługą Alexa Voice można sterować nim głosem z odległości kilku metrów - służą do tego cztery mikrofony znajdujące się pod obudową. Otacza ją pierścień LED - gdy głośnik jest aktywny, świeci się, dzięki czemu zawsze wiadomo, czy jest gotów do użycia. Wracając do asystenta - Alexa może wykonywać i odbierać połączenia telefoniczne, a także odtwarzać muzykę i dostarczać informacje, wiadomości, prognozę pogody i wyniki sportowe. Jeśli chce się użyć Echo Dot 3, należy powiedzieć "Alexa", a natychmiast zareaguje. Aplikacja Alexa jest kompatybilna z Fire OS, Androidem i iOS, a także dostępna za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Kompaktowa konstrukcja o neutralnym designie sprawia, że ten głośnik Bluetooth będzie dobrze prezentować się w każdym pomieszczeniu.

Amazon Echo DOT 3rd Gen - dźwięk i możliwości

Urządzenie Echo Dot 3 ma głośnik 1,6" który zapewnia dobrą słyszalność tonów średnich i wysokich, z basem trochę gorzej, jednak nie na tyle, aby nie stwierdzić, że ten głośnik bezprzewodowy sprawdzi się zarówno do słuchania muzyki, jak i np. radia. Brak jednak opcji ręcznej regulacji tonów, co stanowi pewien minus. Zaletą jest możliwość obsługi Amazon Prime Music, Spotify i innych serwisów streamingowych. Przy połączeniach przez Bluetooth używany jest profil A2DP. Jeśli jednak chce się uzyskać efekt stereo, wówczas nie ma wyjścia - potrzebne są dwa egzemplarze.

Dla kogo zatem Amazon Echo DOT 3? Ten głośnik Bluetooth sprawdzi się przede wszystkim w pomieszczeniach, jeśli więc szukasz modelu do zabrania ze sobą na wycieczkę, na plaże, basen, itp. - to raczej nie to. Jeśli natomiast potrzebny Ci głośnik do pomieszczenia, a tym bardziej taki, który umożliwi sterowanie innymi urządzeniami, będzie doskonałą propozycją.

Kliknij i kup na Amazon za 59,99 euro!