Amazon Kindle Paperwhite 4

Amazon Kindle Paperwhite 4 to najpopularniejszy czytnik ebooków na świecie. Czy to faktycznie najciekawsza propozycja dostępna na naszym rynku?

Kindle Paperwhite 4 to czwarta już generacja hitu sprzedażowego firmy Amazon. Najnowszy model jest lżejszy, cieńszy i wydajniejszy od poprzedników. Na pokładzie znalazło się miejsce dla 6 calowego wyświetlacza e-ink Carta o rozdzielczości 1448 x 1072 pikseli, który zapewnia rewelacyjną jakość obrazu. Dzięki dużemu zagęszczeniu pikseli czcionki wyglądają jakby były wydrukowane.

Czytnik Kindle Paperwhite 4

Czytnik Kindle Paperwhite 4

Paperwhite czwartej generacji posiada zmodyfikowaną obudowę, która po raz pierwszy w historii czytników Amazon jest w pełni wodoszczelna. Oznacza to, że możemy czytać nasze ulubione książki w basenie czy wannie bez obawy o zamoczenie i uszkodzenie urządzenia.

Podobnie, jak w poprzednich modelach ekran e-ink Carta podświetlany jest za pomocą pięciu diód LED, które dbają o równomierne podświetlenie całego panelu.

Najpopularniejszy czytnik Amazonu wspiera popularne formaty plików, ale należy pamiętać, że żaden model Kindle nie obsługuje ePUB. Amazon posiada specjalne rozwiązanie Send to Kindle, które wysyła pliki ePUB prosto na czytnik konwertując je w locie na MOBI.

Amazon Kindle Paperwhite 4 posiada na pokładzie moduł Wi-Fi oraz Bluetooth. Całość pracuje pod kontrolą autorskiego oprogramowania ze wsparciem dla sklepu Amazon. Niestety w dalszym ciągu brakuje obsługi w języku polskim.