Amazon Kindle Voyage

Czytniki Kindle ciągle wyznaczają trendy a Voyage to najbardziej zaawansowany model. Wyposażony jest w 6 calowy ekran pracujący w rozdzielczości 1448 × 1072 pikseli. Oferuje gęste rozmieszczenie pikseli (300 dpi) i kontrastowy obraz o wyrazistym czarnym „atramencie”.

Na pierwszy rzut oka trudno jest uchwycić różnice pomiędzy Kindle Paperwhite II a Voyage. Wystarczy jednak się przyjrzeć aby zobaczyć, że na Kindle Voyage czcionki są gładkie i nie mają „poszarpanych” brzegów.

Kindle Voyage to jeden z nielicznych czytników, który wyposażony jest w funkcję automatycznej regulacji siły podświetlenia ekranu. Niby nic nowego, bo w tabletach tego typu czujniki są standardowym wyposażeniem, ale w ebookach to nowinka, która sprawia, że czytanie książek jest wygodniejsze. W ustawieniach czytnika można też ręcznie regulować siłę podświetlenia ekranu lub ją całkowicie wyłączyć.

Zobacz również:

Kindle Voyage dzięki 6 calowemu ekranowi jest nieduży i poręczny. Obudowa jest sztywna i nawet przy mocniejszym dociśnięciu nic w niej nie skrzypi i nie wygina się. Tył czytnika wyłożony jest antypoślizgowym materiałem. Po dwóch stronach ekranu zamontowano przyciski, które służą do przewracania kartek. Niestety nie są podświetlane i w nocy trudno jest je zlokalizować co ułatwia ich przypadkowe naciśnięcie. W ustawieniach czytnika można je wyłączyć i korzystać tylko z dotykowego ekranu. Przycisk do uruchamiania urządzenia znajduje się z tyłu obudowy, jest duży i wygodny w obsłudze.

Voyage nie ma czytnika kart pamięci ani gniazda słuchawkowego. Na dolnej krawędzi obudowy umieszczono jedynie małe gniazdo USB (identyczne jak w smartfonach), które służy do przesyłania danych i ładowania akumulatora. W zestawie z czytnikiem jest kabel USB, niestety nie ma pokrowca ani zewnętrznego zasilacza.

System pozycjonowania dotyku jest precyzyjny a czytnik działa dosyć szybko, aczkolwiek daleko mu pod tym względem do tabletów. Po uruchomieniu pokazuje się klasyczny interfejs Kindle, który jest prosty i jednocześnie łatwy w obsłudze. Niestety nie jest dostępny w polskiej wersji językowej. Pracując z Kindle Voyage można skorzystać z opcji gromadzenia książek w chmurze Amazonu. Oczywiście jest też opcja zapisywania książek w pamięci czytnika (dostępnych jest ok 3,5 GB z 4 GB dysku flash).

Kindle Voyage dostępny jest w tańszej wersji z kartą sieciową Wi-Fi i w droższej z modemem 3G. Ma też wbudowaną przeglądarkę internetową, ale chociaż działa ona lepiej niż w innych czytnikach to i tak nie zapewnia wygodnego serfowania po internecie.

Czytniki Kindle Voyage i Kobo Aura H2O dostarczył sklep: www.kindle-24.pl

Amazon Kindle Voyage

Najlepsze czytniki ebooków 2015

Amazon Kindle Voyage

Czytniki o najlepszym stosunku ceny do możliwości / jakości / wydajności.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: