Amazon Photos Storage

Usługa przechowywania danych w chmurze od Amazonu jest mniej popularna, niż Dysk Google i Microsoft OneDrive, ale stanowi dla nich ciekawą alternatywę.

  • Cena: Darmowy
  • 5 GB przestrzeni dyskowej za darmo
  • Nielimitowane przesyłanie zdjęć w pełnej rozdzielczości w przypadku posiadania subskrypcji Prime
Amazon Photos Storage

Amazon nie jest oficjalnie dostępny w Polsce, a Polacy muszą wykorzystywać niemiecką wersję serwisu z niezbyt dokładnym tłumaczeniem maszynowym. Jak łatwo się domyśleć Amazon Photos Storage również nie jest dostępny w języku polskim, co może być sporą wadą. Na szczęście usługa od czasu debiutu w 2011 roku została znacząco ulepszona. W chwili obecnej to standardowa usługa przechowywania danych w chmurze z aplikacjami klienckimi dla urządzeń stacjonarnych i mobilnych wraz z witryną sieciową. Całość pozwala na bezpieczne przechowywanie wszystkich plików w chmurze i synchronizowanie ich pomiędzy poszczególnymi urządzeniami.

Darmowa wersja udostępnia zaledwie 5 GB przestrzeni dyskowej, czyli tyle samo co OneDrive i aż trzykrotnie mniej od Dysku Google, ale najbardziej charakterystyczna cecha zarezerwowana jest dla aktywnych subskrybentów Amazon Prime. Usługa, która obejmuje darmową dostawę wielu przedmiotów, dostęp do plików muzycznych, filmów oraz produkcji telewizyjnych pozwala również na nieograniczone przesyłanie wszystkich zdjęć w pełnej rozdzielczości. Amazon udostępnia również kolejne 5 GB zarezerwowane dla filmików.

Warto wziąć pod uwagę, że Amazon w przeciwieństwie do Google nie limituje wagi jednej fotografii.

Amazon umożliwia zakup dwóch płatnych planów - 100 GB Amazon storage plan za 1,99 dolarów miesięcznie oraz 1 TB Amazon storage plan za 6,99 dolarów miesięcznie.

Podsumowując Amazon Photos Storage podobnie, jak OneDrive od Microsoftu ma największy sens, jeżeli użytkownik korzysta również z innych usług dostawcy. Szczerze mówiąc Amazon Drive nie jest najlepszą usługą do przechowywania danych w chmurze dla użytkowników z Polski.

Zarejestruj się w Amazon Photos Storage tutaj.