Amazone Kindle 5 WiFi

Najnowsza wersja klasycznego czytnika e-booków od Amazone’a potwierdza mocną pozycję tego producenta na rynku. Jak zwykle oferuje on świetny ekran E-Ink Pearl o bardzo dobrym kontraście, który w bezpośrednim starciu pozostawia za sobą PocketBooka, Prestigio i Onyxa. Wystarczy porównać kolor liter w tym czytniku i w modelach innych producentów, a nikt nie będzie miał wątpliwości.

Nawet w bardzo dobrym czytniku Onyxa czy PocketBook Touch Luksie litery są ciemnoszare, natomiast w Kindle’u dużo wyraźniejsze i ciemniejsze. Co istotne, cena urządzenia nie jest wysoka - wersja bez reklam kosztuje 439 zł w sklepie www.kindle-24.pl.

Kindle 5 WiFi wyróżnia się obudową, świetnie wykonaną z bardzo dobrych materiałów. Jej miłą w dotyku tylną stronę wyłożono miękkim materiałem, który sprawia, że pewnie leży w dłoni i dodatkowo jest bardziej odporny na zarysowania. Pod ekranem znajdują się cztery nieduże przyciski i wskaźnik czterokierunkowy, które pozwala na szybką nawigację po menu urządzenia. Przycisk do uruchamiania czytnika umieszczono na dolnej krawędzi obudowy, podobnie jak małe gniazdo USB. Niestety Kindle 5 WiFi, podobnie jak poprzednie modele, nie ma czytnika kart pamięci. To jego najważniejsza i chyba jedyna poważna wada. W zasięgu sieci bezprzewodowej użytkownik Kindle’a nie odczuje tego braku, ale np. w podróży lub chcąc się wymieniać książkami, będzie mieć utrudnione zadanie. Bo aby na przykład zgrać od znajomego książki z karty microSD, trzeba je najpierw przegrać do laptopa, a potem dopiero do czytnika. Kolejną niedogodnością, do której trzeba się przyzwyczaić, jest konieczność konwertowania niektórych popularnych formatów, np. ePUB. W Kindle’u Classic, w przeciwieństwie do Paperwhite’a, brak podświetlania ekranu. Zastąpiono je lampką zamontowaną w pokrowcu, który trzeba dokupić.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: