Antec EarthWatts Gold PRO 550W

Antec EarthWatts Gold PRO 550W

W skrócie:

Konstrukcja półmodularna o mocy 550 W.

Zalety:

  • 7-letnia gwarancja
  • Wzorowe wyniki testów
  • Bezgłośna praca wentylatora

Wady:

  • Mała liczba złączy

Zasilacz, który jako jedyny w teście dysponuje mocą 550W. Jednakże oferuje przy tym certyfikat sprawności 80 PLUS Gold.

Podobnie jak większość produktów w teście, jest to konstrukcja półmodularna ze stałymi kablami w oplocie i doczepianymi wiązkami taśmowymi. Przez wzgląd na niższą moc Antec ma tylko dwa złącza PCIe. Dostęp do sześciu złączy S-ATA i trzech wtyków Molex również nie imponuje.

Wykorzystany wentylator w rozmiarze 120 mm jest mocną stroną konstrukcji. Działając ze standardową szybkością 500 obr./min, okazuje się właściwie bezgłośny. Liczba obrotów jest zwiększana dopiero po osiągnięciu obciążenia na poziomie 70%.

Producent zachwala zastosowanie wysokiej klasy japońskich kondensatorów, a także układu LCC z konwerterami DC-DC. Nie zabrakło również pokaźnej listy zabezpieczeń. Sprawność zasilacza podczas pomiarów okazała się minimalnie niższa niż ta deklarowana przez certyfikat, jednak wciąż wyraźnie wyprzedza możliwości konstrukcji z oznaczeniami Silver i Bronze.

Zarówno napięcia na liniach, jak i testy technologiczne wypadły wzorowo. Również pomiar szumów prezentuje się zadowalająco. Atutem modelu jest 7-letnia gwarancja producenta.