Antec Nine Hundred Two

Zalety:

  • Wydajne chłodzenie
  • Jakość wykonania
  • Przemyślana konstrukcja
  • Dodatkowe złącze eSATA
  • Oryginalny wygląd

Wady:

  • Wysoka cena

Następca popularnego modelu Antec Nine Hundred nie wnosi rewolucyjnych zmian do konstrukcji, która ciągle cieszy się dużym uznaniem miłośników gier. Nowa wersja zyskała czarne wnętrze oraz możliwość sterowania pracą wentylatorów bez konieczności rozkręcania obudowy, co czyni ją jeszcze bardziej widowiskową i praktyczną.

Obudowa jest porządnie wykończona (brak ostrych krawędzi) i odznacza się wysoką trwałością. Wykonana jest z grubej blachy i będzie z pewnością służyć długie lata. Do tego prezentuje się wyjątkowo interesująco (w nowej wersji ma malowane na czarno wnętrze, jest do tego przewiewna i funkcjonalna). Wyposażono ją w dwa wentylatory 120x120 mm umiejscowione z przodu, jeden z tyłu oraz duży wentylator 200x200 mm w górnym panelu. Dodatkowo zawiera aż dziewięć kieszeni 5,25-calowych, z czego sześć zajętych jest przez dwa moduły do mocowania twardych dysków. To idealna konstrukcja do budowy wydajnego komputera do gier, który musi być skutecznie schładzany. Pomimo, że jest dosyć droga to według nas warta jest każdej wydanej złotówki.

Wyposażenie

Obudowa nie jest wyposażona w zatrzaskowe systemy do mocowania napędów optycznych, kart rozszerzeń czy twardych dysków. W zamian za to wyposażona jest w duże śrubki do przykręcania napędów optycznych, które możemy dokręcić beż użycia śrubokręta. Dyski montowane są w specjalnych kieszeniach. Co istotne moduły na twarde dyski wyjmowane są przez przedni panel. Z tyłu obudowy wyprowadzono otwory na węże od układu chłodzącego wodą. Plusem tej konstrukcji jest umiejscowienie złączy USB, eSATA i audio na górze, co jest bardzo wygodne, gdy komputer ma stać na podłodze lub poniżej blatu biurka. Dzięki specjalnej konstrukcji panelu górnego możesz używać go też jako dodatkowej półeczki. Słowa uznania należą się producentowi za specjalnie zaprojektowaną tackę do płyty głównej, która pozwala na wygodne poprowadzenie kabli za płytą główną, tak aby nie zabierały miejsca wewnątrz obudowy.

Konstrukcja

Obudowa jest dosyć duża (48x20,5x49 mm – wys./szer./gł.), ale wyraźnie mniejsza od modeli Big Tower, które są o ok. 10 cm wyższe. Szkielet ma wykonany z grubej stalowej blachy (ok. 1 mm), który pomalowany jest na czarny kolor, co jeszcze bardziej podkreśla podświetlane elementy wnętrza komputera (można je oglądać poprzez zamontowane w panelu bocznym okno). W środku bez problemów zmieścimy zarówno większą płytę główną (Asus P5E3 Premium -24,5x30,5 cm) , jak i zasilacz o długości 19 cm (Cooler Master RAS-A00-ESBA 1000 W). Mamy również miejsce na zamontowanie większego radiatora o wysokości 16 cm, jednak już taki gigant jak Scythe Orochi z dwoma wentylatorami po bokach okazuje się za duży.

Chłodzenie

Wentylatory zapewniają optymalne schładzanie newralgicznych podzespołów, a dzięki umieszczeniu zasilacza na dole obudowy górny wentylator wydatnie wspomaga schładzanie karty graficznej i procesora kierując na nie chłodniejsze powietrze z zewnątrz. Górny oraz tylny wentylator mają trzystopniową regulację prędkości obrotowej, prędkość przednich wentylatorów możemy regulować płynnie. Możesz więc dostosować stopień przepływu powietrza, a co za tym idzie - głośność pracy komputera do własnych potrzeb. Konstrukcja modułów na twarde dyski zapewnia bardzo dobre chłodzenie rozgrzanych "twardzieli", bo do każdego modułu przymocowano jeden 12 cm wentylator.

Użytkowanie

Przełączniki do regulacji prędkością górnego wentylatora znajdują się z tyłu obudowy, co nie jest wygodne. Sterowanie prędkością przednich wentylatorów za pomocą pokręteł jest już dużo praktyczniejsze. Niestety wentylatory tylko przy minimalnej prędkości są ciche, przy maksymalnej wyraźnie słychać jak pracują.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier