Apevia X-Cruiser

Obudowa z wbudowanymi dodatkowymi miernikami, niestety jak na swoje możliwości jest zbyt droga.

Apevia X - Cruiser to średniej wielkości obudowa z czteroma dużymi wnękami 5,25 cala i dwoma zatokami 3,5 cala. W zestawie znajdują się dwa wentylatory świecące na niebiesko- 80x80 mm, które niestety podłączamy bezpośrednio do zasilacza. W ściance bocznej zaprojektowano duże okienko, które eksponuje wnętrze komputera, co w połączeniu z futurystycznym przednim panelem nadaje obudowie charakterystycznego wyglądu. W panelu przednim zamontowano trzy analogowe mierniki, które odpowiadają za wyświetlanie temperatury, prędkość obrotów wentylatora i poziomu głośności. Obudowa po uruchomieniu prezentuje się widowiskowo i jest idealnym rozwiązaniem dla wielbicieli oryginalnych przedmiotów. Panel boczny wyposażony jest dodatkowo w plastykowy tunel dla lepszego schładzania procesora.

Obudowa mieści wszystkie płyty główne standardu ATX, nie ma też problemów z zamontowaniem dłuższych kart graficznych (ATI Radeon HD 4870). Zamontowanie większego zasilacza Cooler Master RS-A00-ESBA o długości 18 cm wymaga odkręcenia górnego wentylatora. We wnętrzu mamy możliwość zainstalowania czterech twardych dysków i dwóch dodatkowych wentylatorów w przedniej ściance obudowy (80x80 mm). Komputer zbudowany na bazie Apevi X-Cruiser tuż po uruchomieni systemu generuje hałas 31 dB (słychac szum, ale nie jest on uciążliwy), po jednogodzinnym teście Crysisem głośność zwiększyła się do 36 dB.

Z boku frontowej ścianki wyprowadzono dwa gniazda USB, słuchawkowe, mikrofonowe, FireWire oraz regulator prędkości obrotowej wentylatora i głośności.