Aplus CS-Seenium

Obudowa niemal idealna, bo wykonana z porządnej blachy, tworzy trwałą i sztywną konstrukcję, która z pewnością będzie służyć długie lata do tego jest funkcjonalna i przewiewna.

Zarówno szkielet obudowy jak i boki wykonano z grubej na 0,6-0,7 mm blachy stalowej. Całość tworzy jedną z sztywniejszych i trwalszych konstrukcji w tej cenie, nawet przy mocniejszym docisku trudno ją odkształcić.

Wyposażona jest w dwa wentylatory 120x120mm, które zamontowano z przodu i tyłu obudowy. Przedni wentylator wdmuchuje zimniejsze powietrze z zewnątrz, przy okazji schładzając twarde dyski. Wentylatory są ciche, komputer zbudowany na bazie Aplus CS-Seenium po uruchomieniu systemu generuje hałas na poziomie 27 dB, po jednogodzinnym obciążeniu Crysisem głośność wzrasta do 32 dB (jedna z najcichszych obudów) a spowodowana jest głośniej działającym zestawem chłodzącym procesor.

Obudowa mieści większy zasilacz (Cooler Master RS-A00-ESBA o długości 18 cm) jak i płytę główną Asusa Maximus Extreme o wymiarach o wymiarach 30,5x26,9 cm. Rusztowanie na twarde dyski ustawiono w poprzek obudowy, dlatego bez problemów zamontujemy większą kartę graficzną (ATI Radeon HD 4870). Co w połączeniu z możliwością zamontowania kolejnych czterech wentylatorów 140x140mm, czyni tą ją nie tylko funkcjonalną, ale również dobrze schładzaną. W tej cenie trudno będzie nam znaleźć lepiej schładzany model.

Dodatkowym plusem jest możliwość montażu napędów optycznych, kart rozszerzeń i twardych dysków bez użycia śrubokrętu. Jedynie, do czego można się przyczepić to sposób montażu twardych dysków, który wymaga pewnej dozy cierpliwości, bo specjalne bolce, które trzymają twardy dysk, mają tendencję do wypadania.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: