Apollo Multimedia AC-900

Kamera o dosyć nietypowym kształcie jednookiego zielonego stworka, idealnie nadaje się dla młodszych użytkowników Internetu. Wyposażona jest w przycisk do szybkiego wykonywania zdjęć, ręczną regulację ostrości – od 3 cm. Podstawka pozwala na używanie kamery jedynie płaskich powierzchniach- blat biurka, kamery nie da się zamocować na obudowie matrycy laptopa czy też monitorze LCD.

Kamera o dosyć nietypowym kształcie jednookiego zielonego stworka, idealnie nadaje się dla młodszych użytkowników Internetu. Wyposażona jest w przycisk do szybkiego wykonywania zdjęć, ręczną regulację ostrości – od 3 cm. Podstawka pozwala na używanie kamery jedynie płaskich powierzchniach- blat biurka, kamery nie da się zamocować na obudowie matrycy laptopa czy też monitorze LCD. Nie pozwala również na jej obracanie wokół własnej osi, możemy za to ją odchylać w pionie. Szkoda, bo kamera wygląda oryginalne i jak się okazuje działa bardzo dobrze.

Jakość generowanego obrazu oceniamy na 7 pkt. na 10 możliwych do zdobycia. Obraz jest wyraźny, bez widocznego szumu, do tego dosyć szczegółowy. Co istotne, kamera uzyskuje prędkość 30 kl./s w rozdzielczości 640x480 pikseli. W maksymalnej rozdzielczości 1280x960 pikseli prędkość spada do 15 kl./s, co jest również bardzo dobrym wynikiem. Producent poza sterownikiem dołącza tylko prostą aplikacje AMCap do nagrywania sekwencji wideo. Ostrość regulujemy ręcznie za pomocą dużego pierścienia, za rejestrowanie dźwięku odpowiada mikrofon, który wbudowany jest w obudowę kamery.