Apple MacBook Air MQD32ZE/A

Zalety:

  • Doskonała wydajność
  • Bardzo żywotna bateria
  • Podświetlana klawiatura z możliwości personalizacji
  • Bluetooth 4.2

Wady:

  • W tej cenie można by spodziewać sie lepszych podzespołów
  • Wysoka cena

Apple MacBook Air MQD32ZE/A to sprzęt z wyższej półki. Czy tylko cenowej?

Apple MacBook Air MQD32ZE/A to sprzęt z ekranem o przekątnej 13,3" i podświet­leniem LED. Jego rozdzielczość natywna to 2560x1600 pikseli przy 227 pikselach na cal. Możliwe jest wyświetlanie rozdzielczości 1280x800, 1152x720 i 1024x640 pikseli przy współczynniku kształtu obrazu 16:10; 1024x768 oraz 800 i 600 pikseli przy współczynniku kształtu obrazu 4:3. Sercem urządzenia jest dwurdzeniowy procesor Intel Core i5, taktowany na 1,8 GHz (w trybie Turbo Boost do 2,9 GHz). I trzeba przyznać, że za tą cenę można byłoby spodziewać się czegoś więcej. Procesor korzysta z 8 GB pamięci RAM LPDDR3 (1600 MHz) na płycie głównej, a za grafikę odpowiada zintegrowany układ Intel UHD Graphics 617. Czyli - również rewelacji nie ma.

Apple MacBook Air - jak wypada w praktyce?

Apple MacBook Air cechuje się doskonałą wydajnością zarówno w grach, jak i podczas używania aplikacji, a jednym z kluczy do sukcesu jest zastosowanie dysku SSD na magistrali PCIe. W zależności od wybranego wariantu urządzenia będzie mieć pojemność 128 lub 256 GB. Wbudowana bateria litowo-polimerowa o pojemności 50,3 Wh pozwala na ok.12 godzin bez­prze­wodowego przeglądania internetu lub do 13 godzin odtwarzania filmów z iTunes, więc spokojnie wystarcza na cały dzień używania. Dodatkową zaletą jest podświetlana klawiatura, umożliwiająca korzystanie z Macbooka w warunkach niedostatecznego oświetlenia lub całkowitej ciemności. Wbudowany czujnik reaguje na zmiany natężenia światła i automatycznie dostosowuje parametry klawiatury i ekranu, zapewniając ich optymalne oświetlenie w każdych warunkach. każdy klawisz można indywidualnie podświetlać, co daje możliwość pełnej personalizacji. Klawiatura wykorzystuje opracowany przez Apple mechanizm motylkowy - jej klawisze są czterokrotnie bardziej stabilne niż w klawiaturze z tradycyjnym mechanizmem nożycowym, dzięki czemu reagują szybciej i precyzyjniej..

Wygodna łączność bezprzewodowa

Jeśli chodzi o komunikację, otrzymujemy dwuzakresową kartę Wi-fi, która powinna zapewnić stabilne połączenie z internetem oraz umożliwić pełne wykorzystanie dostępnego łącza. Moduł Bluetooth 4.2 umożliwia sparowanie z urządzeniami w odległości nawet do 15 metrów, co pozwala na wygodne połączenie z głośnikiem Bleutooh, smartfonem czy innymi urządzeniami. A ponieważ waga MacBooka to zaledwie 1,35 kg, jest naprawdę mobilny!

Podsumowując: chociaż procesor mógłby być lepszy, Apple MacBook Air jest produktem godnym uwagi dla osób, które cenią sobie mobilność i płynność działania.