Apple iPod touch (32 GB)

Nowy iPod touch ma cieńszą obudowę ze stali nierdzewnej, jest bardziej obły i przez to zgrabniejszy. Wyświetlacz pozostał bez zmian (3,5 cala, 480x320 pikseli). Z boku obudowy zamontowano dodatkowe dwa przyciski do regulacji głośności. Nowy iPod touch zyskał również wbudowany głośniczek oraz odbiornik Nike+ (do kompletu brakuje tylko przekaźnika w bucie). Wystarczy dokupić czujnik do buta Nike+ a odtwarzacz będzie rejestrował czas, dystans biegu, obliczy nawet ile spaliliśmy kalorii.

Nowy iPod touch ma cieńszą obudowę ze stali nierdzewnej, jest bardziej obły i przez to zgrabniejszy. Wyświetlacz pozostał bez zmian (3,5 cala, 480x320 pikseli). Z boku obudowy zamontowano dodatkowe dwa przyciski do regulacji głośności. Nowy iPod touch zyskał również wbudowany głośniczek oraz odbiornik Nike+ (do kompletu brakuje tylko przekaźnika w bucie). Wystarczy dokupić czujnik do buta Nike+ a odtwarzacz będzie rejestrował czas, dystans biegu, obliczy nawet ile spaliliśmy kalorii. Po powrocie do komputera wystarczy zsynchronizować iPoda touch przez iTunes i można przesłać dane dotyczące treningów do witryny nikeplus.com. Zwiększono również pojemność baterii, która wytrzymuje do 36 godzin ciągłego odtwarzania muzyki (o 14 godzin dłużej od poprzednika) i 6 godzin wideo.

W dalszym ciągu bez instalacji zalecanego oprogramowania (iTunes lub alternatywnego rozpoznającego odtwarzacz) nie da się skopiować do odtwarzacza jakiegokolwiek pliku, działa jedynie opcja ładowania wbudowanego akumulatora. Za pomocą iTunes możesz synchronizować zawartość biblioteki iTunes z iPodem touch. Filmy zostaną przekonwertowane na format obsługiwany przez odtwarzacz: H.264 (Baseline Profile Level 3.0) lub MPEG-4 (profil prosty). Podobnie jest z nieobsługiwanymi formatami audio (dotyczy to szczególnie plików WMA, których iPod touch nie odtwarza).

Nowością jest dostęp do serwisu App Store prosto z iPoda, co pozwala na wygodne dodawanie gier, różnorakich programów oraz innych dodatków, które usprawnią lub umilą używanie nowego iPoda.

Mamy dostęp do tysiąca programów z niemal każdej możliwej kategorii — rozrywka, sieci społecznościowe, sport, fotografia, informacje i podróże.

Wbudowany przyspieszeniomierz reaguje na Twoje ruchy, możesz więc sterować akcją gry, pochylając i obracając iPoda touch. Świetnie sprawdza się to w symulatorach wyścigów a także w grach opartych na stukaniu i pochylaniu, np. Super Monkey Ball, w których postać toczy się lub kołysze w odpowiedzi na Twoje ruchy.

W odświeżonym menu znajdziesz również nową zakładkę iTunes Genius znaną z iTunes 8. Technologia ta pozwala na inteligentne i automatyczne dobieranie list odtwarzania za pomocą jednego "kliku".

Odtwarzacz generuje dźwięk porównywalny z poprzednią wersją. Pod tym względem nie jest to jednak model wybitny (ocena 6 pkt. na 10 możliwych do zdobycia). W testach długości pracy na baterii wypadł bardzo dobrze pozwalając na ciągłe dotwarzanie testowego albumu (128 kbps) przez 36 godzin i 40 minut. Dużym plusem jest wyprowadzenie na zewnątrz obudowy przycisków do regulacji głośności, przydałby się jeszcze dodatkowy suwak do blokady ekranu. Pomimo dużej liczby ustawień equalizera brakuje możliwości ręcznego dostosowania poszczególnych zakresów.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: