Archos 80 G9

Zalety:

  • Dobra wydajność
  • Wnęka na modem 3G
  • Bluetooth

Wady:

  • Brak modemu 3G
  • Wąskie kąty widzenia

Archos 80 G9 jest szybszy od większości tanich tabletów i lepiej wyposażony niż znacznie droższe modele. Jego jedynym mankamentem jest słabej jakości ekran, który bazuje na matrycy TN, charakteryzującej się wąskimi kątami widzenia.

Obudowa

Archos 80 G9 wykonany jest z plastiku o przeciętnej jakości a prosta obudowa o rozmiarach 226 x 155 x 11.7 mm (dł./szer./gł.) sprawia wrażenie topornej i nieporęcznej. W praktyce, tablet wygodnie trzyma się w dłoni, a obudowa okazuje się mocna i sztywna. Pod względem kształtów i wyglądu z pewnością przegrywa z tabletem Yarvika, ale za to okazuje się bardzo praktyczna. Z tyłu obudowy zamontowano np. wysuwaną podstawkę, dzięki której możemy wygodnie postawić tablet na biurku i oglądać filmy.

Wyposażenie

Do dyspozycji mamy bogaty zestaw gniazd włącznie z HDMI, i pełnowymiarowym USB. Te ostatnie umieszczone jest w specjalnej wnęce, która służy do ukrywania w obudowie modemu 3G, który możemy do tego tabletu dokupić. To świetne rozwiązanie niespotykane w innych przetestowanych prze nas tabletach.

Do plusów tej konfiguracji zaliczyć musimy też ekran, który co prawda nie oferuje szerokich kątów widzenia, ale ma bardzo ładne kolory i wyższą rozdzielczość (1024x600 pikseli) niż w przypadku najtańszych tabletów (800x480 pikseli), która sprawia że czcionki są ładniejsze i wygodniej się na nim przegląda strony internetowe. Tyle tylko, że w tej cenie możemy mieć już tablet z ekranem IPS o znacznie lepszej jakości, jak chociażby Pentagram Tab 10.

Archos  80 G9

Archos 80 G9

Możliwości

Archos 80 G9 dział pod kontrolą najnowszej odsłony Androida 4 Ice Cream Sandwitch. Producent nie dodaje swoich aplikacji ani widżetów, mamy za to dostęp do Android Marketu co jest dużą zaletą.

Za wydajność odpowiedzialny jest procesor AMR Cortex A9 o prędkości 1,2-1,5 GHz, który okazuje się trochę szybszy od poprzednia ARM Cortex A8. Przekłada się to na szybszą pracę z tabletem, który działa płynniej niż jego odpowiedniki z procesorem ARM Cortex A8. Wspiera go też szybki układ PowerVR SGX 540, który okazuje się dobrą alternatywą dla platformy Nvidii Tegra 2!.

Archos  80 G9

Archos 80 G9

Wnioski

Archos 80 G9 to tablet, który jest dobrą alternatywą dla większych 10 calowych konstrukcji. Wyposażony jest w 8-calowy ekran o panoramicznych proporcjach, który pracuje w naturalnej rozdzielczości 1024x600 pikseli co sprawia że generuje o wiele ładniejszy obraz niż najtańsze tablety jak np. Tracer Ovo 1.2. To świetna alternatywa dla tabletu Pentagramu Tab 8, który dysponuje identycznym ekranem, ale jest wolniejszy w grach.