Archos Citee

W skrócie:

Hulajnoga elektryczna marki Archos, zdobywca 2. miejsca w teście "PC Worlda".

Zalety:

  • Duże koła
  • Duża przestrzeń na nogi

Wady:

  • Oświetlenie
  • Mało wydajny hamulec elektroniczny

Hulajnoga elektryczna marki Archos, zdobywca 2. miejsca w teście "PC Worlda".

Duże koła mają ogromny wpływ na wygodę użytkowania hulajnogi, a Citee jest tego doskonałym przykładem. Konstrukcyjnie model Archosa jest niemal identyczny jak produkty z niższych miejsc. Jednakże dzięki 8-calowym kołom sprawdza się nie tylko w roli zabawki, ale również efektywnego środka transportu. Zastosowana opona nie jest wprawdzie pneumatyczna, jednak jej grubość zapewnia należyty komfort podczas jazdy w trudnym terenie.

Połączenie dobrego ogumienia i dużych kół przekłada się na sensowny prześwit umożliwiający szybkie pokonywanie krawężników. Jazda w terenie lub po płytach chodnikowych może odbywać się z niemal maksymalną prędkością. Hulajnoga Archosa sprawdzi się więc w drodze do sklepu czy pracy, a także w czasie przejażdżek po parku.

Zastosowany silnik o mocy 250 W nie zapewnia imponujących przyspieszeń, ale oferuje prędkość przejazdu na poziomie 20 km/h. Zastosowany akumulator 5,2 Ah wystarcza na blisko 6 km jazdy. Oznacza to, że 5 godzin ładowania przekłada się na około 20 minut zabawy.

Niestety, hulajnoga ma dość dziwaczną wadę konstrukcyjną. Pomimo zastosowania dwóch dużych błotników ochrona przed zachlapaniem jest niezadowalająca. Strugi wody precyzyjnie… omijają błotnik i elementy konstrukcyjne, wytryskując wprost na kolana kierującego. Jest to jedyny taki przypadek w całym teście.

Niestety, producent nie składa żadnych deklaracji dotyczących odporności konstrukcji na warunki pogodowe. Słabo wypada również oświetlenie, które rozświetla przestrzeń przed jadącym, ale nie doświetla wystarczająco samej drogi. Zastosowane hamulce są standardowe dla tej klasy produktów – do dyspozycji użytkownika oddano mało wydajny hamulec elektroniczny ulokowany przy rączce oraz opcje hamowania nogą poprzez dociskanie błotnika.

Wyświetlacz cyfrowy prezentuje informacje dotyczące stanu naładowania, prędkości i przebytej odległości. Niestety, wskazania znacząco odbiegają od realnych parametrów jazdy. Ekran pozwala też na wybór jednego z trzech biegów.

Atutem modelu okazuje się duża przestrzeń na nogi umożliwiająca wygodną jazdę dorosłym. Warto wspomnieć o dodatkowym zabezpieczeniu w postaci dźwigni zapobiegającej przypadkowemu odblokowaniu mechanizmu składania hulajnogi. Urządzenie ma 24-miesięczną gwarancję producenta obejmującą również zastosowany akumulator.