Ardata Mobbydisk (500 GB)

Zalety:

  • Dodatkowe gniazdo zasilające
  • Kabel z podwójna wtyczką
  • Przycisk do szybkiego wykonywania kopii zapasowej

Wady:

  • Przeciętna wydajność

Mobbydisk wyposażony jest w czarną aluminiowa obudowę i praktyczny pokrowiec, który chroni ją przed zarysowaniami i stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi nośnika. Wykorzystuje interfejs USB ma też dodatkowy przycisk do szybkiego wykonywania kopii zapasowej plików.

Mobbydisk ładnie się prezentuje, a do tego jest sprzedawany z praktycznym pokrowcem chroniącym go przed uszkodzeniami mechanicznymi. Wyposażony jest w 2,5 calowy twardy dysk i aluminiową obudowę, którą warto trzymać w dołączonym pokrowcu bo szybko się rysuje i zostają na niej odciski palców. Wykorzystuje interfejs USB i ma dodatkowe gniado do podłączania zewnętrznego zasilacza (nie jest w zestawie). Dysk zasilany jest bezpośredni oz gniazda USB, na wyposażeniu znajdziemy specjalny kabel z podwójna końcówką (dodatkowe zasilanie), który przydaje się gdy będziemy go używać na starszych typach komputerów. Dysponując standardowym komputerem z interfejsem USB 2.0 nie powinniśmy mieć jednak problemów z dyskiem po podłączeniu tylko jednej wtyczki. Ważne jest to aby wybrać wtyczkę, do której dochodzi grubszy kabel, druga z cieńszym przewodem służy tylko do zasilania.

Obudowa wyposażona jest w przycisk do szybkiego robienia kopii zapasowej plików, który do poprawnej pracy wymaga zainstalowania dołączanej aplikacji Backup4all. Musimy w niej określić jakie pliki i foldery będą archiwizowane i najlepiej włączyć opcje uruchamianie programu razem z systemem.

Niestety, wydajność urządzenia jest mocno ograniczona przez używany interfejs USB 2.0, który okazuje się wolniejszy od zainstalowanego dysku. Dobrą informacją jest to, że Ardata Mobbydisk pracuje równie szybko jak pozostałe dyski wykorzystujące interfejs USB.