Argosy HV372T

Argosy HV372T to odtwarzacz multimedialny, którego obudowa jest niewiele większa od wielkości 3,5-calowego dysku twardego. Dzięki temu jednak możliwe jest zamontowanie takiego magazynu danych z interfejsem SATA wewnątrz urządzenia, by gromadzić na nim filmy. Ten odtwarzacz może być podłączany przez interfejs USB do komputera, co umożliwia złącze USB Slave umieszczone z tyłu obudowy.

Budowa

Argosy HV372T ma obudowę wykonaną z kilku rodzajów plastików. Przedni i tylny panel oraz wnętrze wykorzystuje zwykły, choć nie tandetny materiał, natomiast boczna część obudowy wygląda jak szczotkowane aluminium. Odtwarzacz ten powinien pracować w pozycji pionowej, do czego służy podstawka. W jej spodzie znalazło się miejsce na schowanie pilota zdalnego sterowania, gdy nie jest on wykorzystywany. W przedniej części urządzenia umieszczono jeszcze niebieską diodę kontrolną sygnalizującą pracę urządzenia. Na szczęście dioda nie jest tak ostra, jak w innych urządzeniach, przez co nie rozprasza oglądających filmy. Poniżej tej diody umieszczone złącze interfejsu USB 2.0, które pozwala na dołączenie zewnętrznego dysku twardego lub pamięci flash. W ten sposób odtworzyć filmy pobrane na komputer lub zgrane z cyfrowych kamer i aparatów cyfrowych, a także odtworzyć zdjęcia i posłuchać MP3.

Argosy HV372T - sprawdź aktualną cenę

Pozostałe gniazda w Argosy HV372T umieszczone zostały na tylnej ściance obudowy. Wśród nich znajdziemy HDMI, złącze komponentowe wideo, S-Video, a także dźwiękowe: cyfrowe SPDIF oraz dwa złącza Stereo. Kompletu dopełniają wymienione wyżej USB Slave oraz gniazdo zasilania z zewnętrznego zasilacza, który umieszczony jest we wtyczce. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, bo co prawda redukuje ilość kabli za urządzeniem, ale z drugiej strony często blokuje sąsiadujące gniazdka zasilania. Na obudowie odtwarzacza znalazł się też monostabilny włącznik, który tak naprawdę jedynie służy do usypiania urządzenia.

Możliwości

Argosy HV372T nie potrafi dekodować sygnału wysokiej jakości, nie odtwarza plików MKV. Jednak lista ograniczeń jest znacznie dłuższa: brakuje WMV, QuickTime MOV, o takich formatach jak Flash Player FLV nie wspominając. Po wybraniu katalogu z filmami następuje automatyczny start odtwarzania plików, w trybie pełnoekranowym. Jakość obrazu filmów standardowej jakości (SD) jest zupełnie przyzwoita, niestety brak obsługi nagrań HD praktycznie dyskwalifikuje to urządzenie. Dźwięk odtwarzany przez ten DMR jest jednym z najsłabszych. Nawet przy znacznym ograniczeniu głośności słychać znaczne zniekształcenia, które psują przyjemność odsłuchu.

Argosy HV372T - instrukcja obsługi

Nie znaleźliśmy również sposobu na jednoczesne odtwarzanie muzyki i oglądanie zdjęć. Odtwarzane zdjęcia nie jest najlepiej oprogramowane. Skalowanie obrazów dość istotnie pogarsza ich wygląd na ekranie, więc by uzyskać najlepsze efekty niezbędne jest samodzielne dostosowanie ich rozmiarów do trybu wideo, w którym pracuje odtwarzacz. Co ważne, należy pamiętać, że urządzenie nie potrafi wyświetlać obrazu Full HD w trybie bez przeplotu. Natomiast obraz w trybie Interlace nieprzyjemnie drga i do prezentacji obrazów statycznych nie nadaje się zupełnie.

Argosy HV372T pozbawiony jest interfejsu sieciowego, a także brak obsługi sieciowych kart bezprzewodowych uniemożliwia pracę w domowej sieci komputerowej, co jest istotnym ograniczeniem tego urządzenia. W efekcie nie ma również sposobu na przeglądanie zasobów Internetu, nawet pod postacią wstępnie skonfigurowanych usług.

Wyposażenie

Argosy HV372T wyposażony jest w mały pilot do zdalnego sterowania, który zasilany bateryjką stosowaną powszechnie w zegarkach, zamiast akumulatorów AAA. W efekcie znacznie dłużej działa bez konieczności wymiany zasilania, jednak tego rodzaju baterie są znacznie droższe od baterii AAA. Sam pilot jest dość dobrze zaprojektowany, obsługa menu i nawigacja nie nastręczają większych problemów, bowiem główne przyciski funkcyjne rozmieszczone są logicznie. Dzięki temu po chwili przyzwyczajenia urządzenie można obsługiwać bez poszukiwania odpowiedniego przycisku. Tak jak i w innych prostych odtwarzaczach DMR tak i w tym urządzeniu brakuje podświetlanych, czy choćby fosforyzujących opisów funkcji. Ułatwiłoby to znacznie korzystanie z urządzenia, szczególnie w ciemnych pomieszczeniach.

Argosy HV372T oprócz zasilacza i pilota wyposażony jest w przewody do podłączenia odtwarzacza do posiadanego sprzętu audio/wideo. W komplecie jest również dostarczona płyta CD z oprogramowaniem, które ułatwia zarządzanie listami odtwarzania, obsługiwanymi przez ten DMR. Drugi z programów pozwala na skorzystanie z tak zwanych folderów prywatnych, których zawartość jest niedostępna dla osób niepowołanych.

Wnioski

Argosy HV372T oferuje przyzwoitą jakość filmów, niestety nie Full HD, nie odtwarza też plików MKV. Braki w oprogramowaniu są istotne, oczywiście producent z biegiem czasu wypuści kolejne wersje oprogramowania, które powinno część z tych niedostatków usunąć. Nam nie udało się jednak znaleźć nowego oprogramowania a przecież odtwarzacz nie należy do najnowszych. Także czekamy na wasze uwagi odnośnie działania tego sprzętu.

Zobacz inne testy odtwarzaczy multimedilanych


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: