Aristo Prestige V200

Zalety:

  • Wysoka rozdzielczość ekranu
  • Jakość matrycy
  • Wyjścia HDMI i eSATA

Wady:

  • Spadek wydajności znacznie większy od różnicy cenowej wobec mocniejszej konfiguracji
  • Wymiary i waga
  • Hałaśliwa praca

Jeden rzut oka na ten laptop wystarczy, by dostrzec cechy znane z produktów innego, znanego producenta: obłą, ciemnografitową stylistykę obudowy czy obrotową kamerkę. I nie jest to mylne odczucie, bowiem Prestige V200 oparty jest na konstrukcji ASUSA S97V.

Jeden rzut oka na ten laptop wystarczy, by dostrzec cechy znane z produktów innego, znanego producenta: obłą, ciemnografitową stylistykę obudowy czy obrotową kamerkę. I nie jest to mylne odczucie, bowiem Prestige V200 oparty jest na konstrukcji ASUSA S97V. Można więc spodziewać się po nim co najmniej przyzwoitych wyników – tym bardziej, że specyfikacja testowanego notebooka wygląda bardzo obiecująco: platforma Montevina, pamięć DDR2 800, wydajny układ graficzny, ekran o wysokiej rozdzielczości (1680x1050) i potężna bateria 7800 mAh wystająca poza obrys komputera. W stosunku do opisywanej niemal pół roku temu wersji V200 o połowę zmniejszono RAM (do 2 GB) i zmieniono procesor: zamiast bardzo szybkiego T9400 2,53 GHz zastosowano T5800 2 GHz ze średniej półki.

Przez owe zabiegi cena komputera spadła o prawie 10 proc.Oprócz konkretnych komponentów Prestige V200 oferuje bogactwo interfejsów, w tym złącza HDMI, eSATA, S/PDIF i Bluetooth. Sieć LAN pracuje z szybkością 1 Gb/s, zaś moduł Wi-Fi obsługuje standardy a/g/n. Po bokach wygodnej klawiatury umieszczono głośniki zgodne z Dolby Home Theatre.Aristo z wolniejszym CPU i mniejszą pamięcią wypadł w naszych testach zdecydowanie gorzej od droższej odmiany. 10-procentowa różnica w cenie przełożyła się na bardzo dużą, bo aż 20-procentową obniżkę wydajności, a w teście MobileMark2007 – nawet 40-procentową. Co dziwne, mimo słabszego procesora czas pracy na baterii… zmniejszył się aż o 80 minut, lecz na szczęście Prestige V200 wciąż zapewnia przyzwoity wynik (średnio 3,5 godziny).Ekran, który w poprzedniej konfiguracji Aristo wychwalaliśmy za wysoką jasność i kontrast, teraz jest jeszcze lepszy, bo jego kontrast wzrósł dwukrotnie. Jednak dwie główne wady Prestige V200 nie zniknęły: gabaryty i waga znacznie przekraczająca 3 kg utrudnią życie mobilnym pracownikom, a hałaśliwa praca – szczególnie napędu optycznego – da się we znaki nocnym Markom.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier