Aristo Prestige V500

Aristo Prestige V500 to idealny laptop dla wymagających użytkowników biznesowych, ale szukających nieco tańszych rozwiązań. Urządzenie zamknięto w stylowej błyszczącej, ale wykonanej z tańszych materiałów obudowie. Prestige V500 jest też bardzo dobrze wyposażony: szybki procesor Intela Core 2 Duo T6600, wydajna karta graficzna ATI Radeon HD 4650, twardy dysk o pojemności 500 GB, napęd Blu-ray i szybka bezprzewodowa sieć „n”.

Aristo Prestrige V500 wyposażony jest w ekran o przekątnej 15,6 cali, który pracuje z natywną rozdzielczością 1366x768 pikseli. Zamontowany w nim procesor Intel Core 2 Duo T6600 i układ graficzny ATI Radeon HD 4650 pozwolą pograć w najnowsze gry i to bez zbytniej redukcji wyświetlanych efektów.

Wykonana na wysoki połysk czarna obudowa prezentuje się świetnie. Trzeba tylko pamiętać o utrzymaniu jej w czystości, ponieważ zostają na niej ślady palców. Bardzo widoczne są niej także wszelkie zarysowania. Wnętrze jest w dużej mierze matowe, co jest praktyczniejszym rozwiązaniem. To dosyć sztywna konstrukcja, wyposażona w pełnowymiarową klawiaturę i średniej wielkości touchpad.

Matryca

Ekran zamontowany w Aristo Prestige V500 generuje całkiem przyzwoity obraz o dobrym kontraście (304 cd/m2) i lekko zimnej temperaturze barwowej (6761 K). W miarę dobrze oddaje kolory (średnia DeltaE wynosi 12 pkt. – im mniejsza tym lepiej oddaje monitor kolory), ale nie są to wartości wybitne.

Podzespoły

Wyposażenie notebooka obejmuje twardy dysk o pojemności pojemny 500 GB, napęd Blu-ray, szybką bezprzewodową sieć „n”, gigabitową kartę sieciową LAN, Bluetooth 2.1 i gniazdo HDMI.

Procesor Intela Core 2 Duo T6600 i układ graficzny ATI Radeon HD 4650 w połączeniu z 4 GB pamięci RAM to podzespoły, które zapewniają komfortową pracę z najnowszym systemem Windows 7 i szybką obróbkę materiałów multimedialnych. Może on też pełnić funkcję odtwarzacza filmów w wysokiej rozdzielczości. Prestige V500 w teście 3DMarka06 uzyskał wynik 6761 pkt. W natywnej rozdzielczości ekranu przy detalach ustawionych na wysokie i włączonej bibliotece DX10 pogramy w takie gry jak S.T.A.L.K.E.R. Clear Sky, czy też Far Cry 2.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: