Aristo Prestige X100

Zalety:

  • Wysoka wydajność grafiki
  • Przyjemne wzornictwo
  • Wyjścia HDMI i eSATA

Wady:

  • Przeciętna szybkość
  • Krótka praca na baterii
  • Hałaśliwy wentylator CPU
  • Problemy z tacką napędu optycznego

Ładna stylistyka tego notebooka oraz wydajny układ graficzny nie rekompensują ogólnie przeciętnej szybkości działania i krótkiego czasu pracy na baterii.

Mimo że Prestige X100 jest zbudowany na kadłubku firmy Quanta, to tym razem masz do czynienia z urządzeniem o interesującym, dopracowanym wyglądzie, który nie tonie w morzu innych produktów. Z użytecznego punktu widzenia lśniąca czerń z wzorkami może nie jest najlepszym pomysłem na obudowę laptopa (palce pozostawiają tłuste ślady), ale jednak świetnie się prezentuje i daje poczucie jeśli nie elegancji, to przynajmniej wyższej klasy, zwłaszcza w połączeniu ze srebrnym logo producenta i bezszczelinowym panelem dotykowym.

Jeśli chodzi o wnętrze tej maszyny, to w swej kategorii cenowej praktycznie niczym się nie wyróżnia, oferując typową konfigurację sprzętową. Na uwagę zasługuje właściwie jedynie układ graficzny NVIDII, dzięki któremu Prestige X100 uzyskuje ponadprzeciętną wydajność w testach w porównaniu do rywali za podobne pieniądze. Nie jest to jednak rekordowa szybkość – lepszymi wynikami grafiki mogą się pochwalić nieco tańsze notebooki Samsung X560-AS02PL czy choćby Aristo Prestige V100 z mocniejszymi wersjami GT tego samego GPU z serii GeForce 9600M.

Niestety, dobra wydajność grafiki to w zasadzie jedyna mocna strona testowanego Aristo. Pozostałe benchmarki plasują go w szarej masie konkurentów, zaś czas pracy na baterii wynoszący średnio tylko 2,5 godziny obniża wartość tego laptopa jako prawdziwie mobilnego urządzenia. Natomiast dla tych, którym słaba bateria nie przeszkadza, bo chcą używać notebooka na zasilaniu sieciowym głównie do rozrywki, mamy wiadomość dobrą i złą: dobra to obecność portów HDMI i eSATA, a nawet złącza replikatora portów, zaś zła to bardzo głośna praca wentylatora przy pełnym obciążeniu procesora oraz wyjątkowo uciążliwa tacka napędu optycznego (w naszym egzemplarzu Prestige X100 jej zamknięcie wymagało nie lada cierpliwości).


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier