Aristo Slim C140

Prosty ale funkcjonalny laptop z 14-calową matrycą i najnowszym systemem Windows 7. Wyposażony jest w energooszczędny procesor Intela U2300, zintegrowaną kartę graficzną GMA 4500M HD i 2 GB pamięci RAM. To typowa konfiguracja do pracy, w bardzo poręcznej obudowie, na baterii pracuje ok. czterech godzin.

Aristo Slim C140 waży zaledwie 1,5 kg do tego zamknięto go w cienkiej obudowie o grubości nie przekraczającej 25 mm. Dodatkowo obudowa ma głębokie wcięcia, które sprawiają, że wygląda na o wiele cieńszą niż jest w rzeczywistości.

Komputer wyposażony jest w niezbyt wydajny procesor Intela U2300 o taktowaniu 1,2 GHz i zintegrowany układ graficzny Intela GMA 4500M HD. To konfiguracja do pracy z mniej wymagającymi programami. Dzięki 2 GB pamięci RAM Windows 7 działa na nim całkiem sprawnie, jednak bardziej wymagające aplikacje np. do obróbki zdjęć, działają dosyć wolno.

Zastosowana obudowa jest wykonana z praktycznych matowych plastyków. Poszczególne elementy są dobrze spasowane. Niestety nie zbyt sztywna. Aristo Slim C140 wyposażony jest też w wygodną klawiaturę o wymiarach 30x10x5 cm (dł./szer.) i średnie wielkości touchpad obsługujący technologię Multi-Touch.

Matryca

Matryca o przekątnej 14 cali o rozdzielczości 1366x768 pikseli to dobry kompromis pomiędzy wielkością ekranu a komfortem pracy. Jakość generowanego przez tą matrycę obrazu pozostawia sporo do życzenia. Na pierwszy rzut oka widać bardzo zimną temperaturę barwową, która wynosi 8282 K. Temperatura barw wymaga regulacji, bo inaczej nie da się na nim oglądać zdjęć. Odwzorowanie kolorów również jest marne (średnia DeltaE wynosi 26 pkt. – im mniejsza wartość, tym mniejsze odchylenie od próbki wzorcowej).

Podzespoły

Zastosowany dwurdzeniowy procesor Intela U2300 o taktowaniu 1,2 GHz to energooszczędna jednostka o dosyć niskiej wydajności. Procesor i zintegrowana karta graficzna GMA 4500MHD dobrze daje sobie radę z aplikacjami biurowymi i internetowymi oferując przy tym niski pobór prądu. Zupełnie nie nadaje się do gier, bo procesor i karta graficzna są zbyt wolne.

Laptop wyposażony jest w gniazdo HDMI, z którego wato korzystać - nie ma on większych problemów z odtwarzaniem filmów Full HD. Aristo Slim C140 wyposażony jest w trzy gniazda USB, czytnik kart pamięci (SD/MMC/MS), gniazdo ExpressCard 34, VGA, HDMI, Bluetooth 2.1, WLAN 802.11b+g+n i gigabitową sieć LAN. Jak na takiego malucha za nieco ponad dwa tysiące złotych, okazuje się bardzo funkcjonalną maszyną.

Czas pracy na baterii

To kolejna mocna strona tego modelu Aristo, bo na dołączanej baterii o pojemności 2800 mAh działa on cztery godziny. Nie jest to wynik rewelacyjny, ale jak na konfigurację z mniej pojemną baterią, to uzyskany wynik należy określić jako bardzo dobry. Nic w tym zresztą dziwnego bo notebook ma niskie zapotrzebowanie na prąd. Przy uruchomionym systemie bez dodatkowego obciążenia pobiera ok. 10 W, obciążony programem 3DMark06 pobiera ok. 35 W.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: