Asarto AS-H302BXL i AS-H302CMYXL

Zalety:

  • niska cena pojedynczego wydruku
  • poprawny odczyt pozostałego atramentu
  • dożywotnia gwarancja

Wady:

  • jeden niesprawny kartridż podczas testów

Produkty Asarto regularnie meldują się w czołówce testu zamienników atramentowych. Wysoka wydajność i atrakcyjna cena, pozwoliły w tym roku na zajęcie trzeciego miejsca.

Asarto jest jedną z czołowych marek na polskim rynku zamienników. Wysoka wydajność sprawiła, że nawet pomimo awarii producent trafił na podium zestawienia. Kartridże są sprzedawane w kartonowych opakowaniach wraz z zabezpieczeniami przed rozlaniem. Wewnątrz pudełka można odnaleźć również szczegółową instrukcję pierwszej instalacji zamiennika.

Odwrotnie niż większość konkurentów, Asarto nie wskazuje pojemności tuszów, ale deklaruje ich wydajność. Według zapewnień producenta zestaw powinien być w stanie zadrukować 480 stron w czerni i 330 stron w kolorze. Uzyskane przez nas rezultaty, zdają się potwierdzać te wyniki. Bez problemu wydrukowaliśmy 367 stron kolorowych i 510 w czerni i bieli. Co ciekawe sama waga czynnika drukującego nie była szczególnie duża i wynosiła 13,79 g dla kolorów i 10,6 g dla czerni. Biorąc pod uwagę cenę zestawu, pojedynczą stronę można wydrukować za około 41 gr, czyli 30% taniej niż w przypadku oryginalnych produktów HP.

Jakość wydruków okazała się bardzo dobra. Bez zarzutów wypadł również odczyt poziomu atramentu przez drukarkę. Mały zgrzyt zafundował nam jednak kartridż czarny. Niestety zakupiony w sklepie egzemplarz był całkowicie niewykrywalny przez drukarkę. Wobec problemów skorzystaliśmy z dożywotniej gwarancji na produkt i w ciągu tygodnia bez problemów wymieniliśmy go na sprawny.