Ascend Mate 7

Huawei Ascend Mate 7 to świetna alternatywa dla Galaxy Note’a 4 a nawet iPhone’a 6. Jest od nich o ok. 1000 zł tańszy a jakość zastosowanych podzespołów stoi na równie wysokim poziomie.

Fablet Huawei ma 6-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli - pod względem wielkości wyświetlacza ustępuje tylko modelowi Sony Xperia Z Ultra. Panel charakteryzuje się gęstością pikseli wynoszącą 368 ppi, dzięki czemu nawet małe czcionki są dobrze widoczne. Kąty widzenia są szerokie, a jakość wyświetlanego obrazu – bardzo dobra. Przy fabrycznych ustawieniach ma tylko nieznacznie zimną tonację. W opcjach ustawień wyświetlacza jest funkcja regulacji temperatury barwowej wyświetlanego obrazu. Wysoka jasność matrycy (462 cd/m2) nawet w słoneczny dzień gwarantuje dobrą widoczność wyświetlanych informacji.

W przeciwieństwie do innych producentów Huawei zdecydował się na wykorzystanie układu HiSilicon Kirin 925, który ma nietypową konstrukcję procesora. Składa się on z czterech rdzeni Cortex A15 1,8 GHz i dodatkowych czterech rdzeni Cortex A7 1,3 GHz. Gdy potrzebna jest wysoka wydajność, w ruch idą zasoby wszystkich dostępnych rdzeni, a gdy priorytetem jest oszczędzanie energii, używany jest wolniejszy zestaw Corteksów A7. W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że w obudowie jednego procesora są dwie różne jednostki. To sprawiło, że Huawei otrzymał najwyższą notę w teście CPU Prime (10296 pkt).

Zobacz również:

  • Android 12/Android 12L. Sprawdź, czy twoje urządzenie otrzyma aktualizację [15.09.2022]
  • Sprawdź, czy Twoje urządzenie dostanie aktualizację do Androida 13 [12.09.2022]

Akcelerator graficzny Mali-T628 MP6 nie okazał się liderem wydajności. Duży akumulator o pojemności 4100 mAh i energooszczędna konstrukcja procesora sprawiają za to, że urządzenie bardzo dobrze wypadło w teście przeglądania stron internetowych. Fablet uzyskał najlepszy wynik, 13 godz. i 17 minut. Dla porównania, rezultat Galaxy Note 4 to 9 godzin i 31 minut.

Ascend Mate 7

Huawei Ascend Mate 7 wygrał w naszym teście czasu pracy na baterii.

Obudowa urządzenia niestety nie pozwala na zdjęcie tylnej klapki i wyciągnięcie akumulatora. Gniazdo kart microSIM i czytnik kart pamięci umieszczone są na lewej krawędzi obudowy. To solidna aluminiowa konstrukcja, bardzo sztywna i mocna. Plastikowe są jedynie elementy wokół ekranu i niewielkie fragmenty maskujące anteny. Dzięki cienkim ramkom ekranu fablet nie sprawia wrażenia dużego.

Ascend Mate 7

Huawei Ascend Mate 7 - oceny