Astro A50

Zalety:

 • świetne materiały
 • bajeczna jakość wykonania
 • wzorowa ergonomia
 • bardzo dobry dźwięk przestrzenny
 • uniwersalność zastosowań
 • praktyczna stacja ładująca
 • dopracowane oprogramowanie
 • szczegółowy dźwięk
 • dobry mikrofon

Wady:

 • cena

Słuchawki, które należy traktować w kategorii sprzętu luksusowego. Absurdalnie drogi sprzęt w perfekcyjnie dopracowanym wydaniu.

Astro A50 zasługują na miano najbardziej niezwykłych słuchawek gamingowych na polskim rynku. Bez pudełka łatwo pomylić je z kosztownym hedsetem audiofilskim. Już sam zestaw prezentuje się unikatowo jak na tą klasę sprzętu. Słuchawki A50 są sprzedawane w zestawie ze stacją dokującą, która pełni rolę ładowarki oraz centralki z interfejsami komunikacyjnymi. Na rynku znajdziemy edycję dedykowaną konsoli PlayStation oraz wersję do Xbox (obydwie zgodne z PC). Opakowanie wykonane z grubego, bogato zdobionego kartonu cieszy oczy. Wśród ciekawostek należy wymienić obecność przewodu optycznego kompatybilnego ze stacją dokującą - to dla graczy absolutnie niespotykane udogodnienie.

Jakość wykonania sprzętu jest oszałamiająca. Szkieletowa konstrukcja została opracowana z metalu, a następnie wykończona niezwykle przyjemnymi w dotyku welurami oraz matowym tworzywem najwyższej jakości. Nietypowa budowa sprawia, że słuchawki zdają się być lekkie jak piórko - pomimo tego, że to jeden z najcięższych model na rynku. Co istotne rama słuchawek wydaje się być elastyczna, przeguby trzymające nauszniki mogą się obracać - dzięki temu dopasowują się nie tylko do wysokości uszu ale również idealnie układają się na głowie.

Zobacz również:

 • Jakie słuchawki gamingowe wybrać?

Od strony technicznej mamy do czynienia ze słuchawkami bezprzewodowymi wyposażonymi w przetworniki o średnicy zaledwie 40 mm. Zaskakiwać może mały zasięg na poziomie 9 m. Warto jednak wziąć pod uwagę, że mowa o zasięgu od stacji dokującej - może się więc okazać, że realnie zasięg jest większy niż w przypadku modeli z odbiornikiem wpinanym bezpośrednio w komputer. Wzorowo prezentujący się dźwięk przestrzenny to zasługa kompatybilności z DTS: X 2.0. Jednocześnie to jedne z niewielu słuchawek, które dostarczą satysfakcję tak graczom jak i wymagającym entuzjastom muzyki. Słuchawki brzmią atrakcyjnie, właściwie reprodukują dźwięki, zapewniają należytą separację i szczegółowość.

Ciekawie prezentuje się również praca mikrofonu. Rejestrowany przez niego dźwięk jest wyraźny i szczegółowy. Producent zdecydował się na zastosowanie systemu, który sprawia, że w czasie mówienia, głos użytkownika jest reprodukowany w czasie rzeczywistym i odtwarzany przez słuchawki. Wrażenia są dość dziwne, ale całość została skonfigurowana tak precyzyjnie, że słyszenie własnych słów wydaje się być naturalne i nie prowadzi do dekoncentracji, a jedynie usprawnia komunikację.

Producent opracował również oprogramowanie dedykowane dla Astro A50. Pozwala ono na dokonywanie bardzo szczegółowych ustawień, a także weryfikację stanu naładowania czy aktualizację oprogramowania układowego stacji i słuchawek.