Asus 24T1

Jeśli masz małe mieszkanie lub mieszkasz w wynajętym pokoju, w którym nie zmieści się zarówno zestaw komputerowy, jak i telewizor, rozważ zakup monitora z tunerem TV. Asus proponuje 24-calowy panel o rozdzielczości Full HD. Zintegrowany tuner telewizyjny odbiera zarówno sygnał cyfrowy (DVB-T) oraz analogowy w systemach PAL i SECAM. Jeśli chodzi o odbiór naziemnej telewizji nadawanej cyfrowo jest jeden problem – monitor nie dekoduje używanego w Polsce kodowania MPEG-4. Monitor bardzo łatwo się obsługuje – producent dodaje w zestawie pilota zdalnego sterowania. Asusa 24T1 wyposażono w całą galerię złącz: z tyłu obudowy znajdują się dwa wejścia HDMI, jedno D-Sub, wejścia komponentowe i kompozytowe, S-Video oraz dwa wejścia SCART.

Jeśli masz małe mieszkanie lub mieszkasz w wynajętym pokoju, w którym nie zmieści się zarówno zestaw komputerowy, jak i telewizor, rozważ zakup monitora z tunerem TV. Asus proponuje 24-calowy panel o rozdzielczości Full HD. Zintegrowany tuner telewizyjny odbiera zarówno sygnał cyfrowy (DVB-T) oraz analogowy w systemach PAL i SECAM. Jeśli chodzi o odbiór naziemnej telewizji nadawanej cyfrowo jest jeden problem – monitor nie dekoduje używanego w Polsce kodowania MPEG-4.

Budowa i obsługa

Monitor w porównaniu do innych paneli o przekątnej 24 cale jest dość duży i ciężki. Nic dziwnego, ma wewnątrz wbudowany tuner TV oraz dysponuje wieloma interfejsami. Z tyłu obudowy znajdują się dwa wejścia HDMI, jedno D-Sub, wejścia komponentowe i kompozytowe, S-Video oraz dwa wejścia SCART.

Asus 24T1 jest bardzo łatwy w obsłudze – producent dodaje w zestawie pilota zdalnego sterowania . Można nim ustawiać zarówno funkcje telewizora, jak i parametry obrazu monitora komputerowego.

Jakość obrazu

Mimo, że w monitorze zastosowano matrycę typu TN, całkiem nieźle oceniamy kąty widzenia. Odwzorowanie barw przed kalibracją nie zaskoczyło – odchylenie od wartości wzorcowych było spore – delta E wyniosła 21 jednostek. Po kalibracji spadło do dobrego poziomu 5 punktów. Niestety trudno chwalić przejścia tonalne, szczególnie po wykonaniu kalibracji. Czarno-biały gradient niestety przypomina tęczę – wyraźnie widać wiele różnobarwnych progów. Monitor nie nadaje się do zastosowań graficznych.