Asus EAH5750 FML/2DI/1GD5/A

Asus EAH5750 FML/2DI/1GD5/A to Radeon HD 5750 pochodzący od znanego producenta. Jest to nowoczesna karta graficzna o dobrej wydajności , z praktycznym zestawem wyjść i sprawnym układem chłodzenia.

Choć Radeon HD 5750 korzysta z układu ATI Juniper to został on nieco okrojony. Pozostawiono 16 potoków renderingu, ale liczbę zunifikowanych jednostek przetwarzania zmniejszono do 720. Częstotliwość taktowania układu na karcie Asus wynosi 700 MHz, zaś pamięci 3600 MHz. Pamięć to GDDR5, jej pojemność to 1024 MB a szerokość szyny danych 128 bitów.

Układ chłodzenia karty składa się z radiatora na układzie graficznym i umieszczonego na nim wentylatora. Działa skutecznie i dość cicho, ale pod mocnym obciążeniem jest jednak wyraźnie słyszalny.

Na śledziu karty umieszczono gniazda: HDMI, D-Sub i DVI, a w pudelku dodatkowo przejściówkę DVI-HDMI. Dodatkowe zasilanie dostarczane jest przez jedno gniazdo 6-pin. Pobór mocy zestawu z testowaną kartą wyniósł od 84 W w spoczynku podczas wyświetlania pulpitu systemu do 166 W pod obciążeniem.

Wydajność choć niższa niż w Radeonie HD 5770 stawia jednak kartę w tej samej kategorii co mocniejsze rodzeństwo – różnica jest na tyle mała, że da się grać w te same gry przy takich samych ustawieniach. Posiadacze monitorów o niższych rozdzielczościach będą mogli grać niemal we wszystko, przy maksymalnych szczegółach obrazu.

Asus EAH5750 FML/2DI/1GD5/A to dobra propozycja dla większości graczy dysponujących tańszymi monitorami. Karta jest bardzo nowoczesna, pobiera niewiele mocy, wspiera DirectX11 i pozwala grać we wszystkie dostępne tytuły.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: