Asus Eee BOX PC EB1012P

Asus Eee BOX PC EB1012P to klasyczny nettop, zamknięty w niewielkiej i stylowej obudowie. Jest cichy, energooszczędny i tani. Idealny do pracy i przeglądania Internetu.

Obudowa

Asus Eee BOX PC EB1012P ma niewielką i stylową obudowę (222x 178 x 26, 9 - dł./szer./gr.) , która zmieści się nawet na bardzo małych biurkach. Pracuje w pozycji pionowej, "stojąc" specjalnej podstawce, która przyczepiona jest do jednego z rogów obudowy. Jest dobrze wykonany i świetnie prezentuje się na biurku. To niewielka i sztywna konstrukcja, która może być ozdobą każdego salonu.

Asus Eee BOX PC EB1012P

Asus Eee BOX PC EB1012P

Możliwości

Asus Eee BOX PC EB1012P jest niewielki, dlatego producent zrezygnował z zastosowania napędu optycznego, który znajdziemy w alternatywnej konfiguracji Asus EeeBox EB1501P. Jak na nettopa i tak jest bardzo dobrze wyposażony. Z przodu obudowy umieszczono trzy gniazda USB, z których jedno to USB 3.0 (to świetna wiadomość dla wszystkich posiadaczy szybkich dysków zewnętrznych), czytnik kart pamięci (SD/SDHC/SDXC/MMC), gniazda audio i przycisk do uruchamiania komputerka. Z tyłu znajdziemy dodatkowe gniazda USB 2.0 ( cztery sztuki), wyjście HDMI, VGA, audio i gniazdo LAN RJ-45( komputer wyposażony jest w gigabitową kartę sieciową). Ma on też jedno-antenową kartę sieciową zgodną ze standardem WLAN 802.11 b/g/n.

Zobacz również:

  • Oto pierwsze rendery Zenfone'a 10! Małe nadal jest piękne i nawet ma gniazdo słuchawkowe
Asus Eee BOX PC EB1012P

Asus Eee BOX PC EB1012P

Wydajność

Asus EeeBox BOX PC EB1012P w testowanej przez nas konfiguracji korzysta z procesora Intela Atom D510. To superenergooszczędna jednostka pobierająca zaledwie 13 W. Nie jest to jednak procesor o wydajności nawet zbliżonej do podstawowych procesorów z rodziny Core i3. Co prawda ma dwa rdzenie i technologię Hyper-Threading (w systemie procesor ten wykrywany jest jak jednostka czterordzeniowa) ,ale niewielki Cache i mała prędkość procesora (1,66 GHz) sprawiają, że nadaje się on tylko do pracy z mniej wymagającymi programami (pakietu biurowe, przeglądanie Internetu, itp.). Takie jest też zastosowanie tego komputera, ale dzięki temu, że wyposażono go dodatkowy w układ ION Nvidii (szybszą karta graficzną), to radzi sobie on również zadaniami multimedialnymi, jak np. odtwarzaniem filmów FullHD (choć czasami w przypadku filmów o wysokim bitrate, możemy mieć problemy z płynnością).

Wnioski

Asus BOX PC EB1012P okazuje się małym, ale całkiem sprytnym komputerkiem do pracy i multimediów. Pracując na tym maluchu szybko zauważycie, że pracuje on niemal bezgłośnie a to istotna cecha, gdy często używamy komputera w nocy. Poza tym, może on pełnić funkcję stacjonarnego odtwarzacza multimedialnego, wystarczy go tylko podłączyć do telewizora, za pomocą interfejsu HDMI.

Asus Eee BOX PC EB1012P

Sprzęt do testów dostarczył sklep www.x-kom.pl


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: