Asus Eee PC 1015BX

Asus Eee PC 1015BX to jeden z najtańszych netbkooków jakie możemy kupić. Wykorzystuje 10 calową matrycę i procesor AMD, który okazuje się idealnym wyborem do budowy lekkiego i funkcjonalnego komputera do pracy na wyjazdach.

Obudowa

Asus Eee PC 1015BX oferuje świetnie wykonaną i stylową obudowę w całości wykonaną z dobrej jakości plastyku. Klapa wykończona jest na wysoki połysk, spód netbooka i wnętrze jest matowe. Brawa należą się producentowi za sztywność konstrukcji, bo pod tym względem okazuje się ona równie mocna jak najlepsze modele z aluminiową obudową. Tyle tylko, że jest od nich grubsza. Widać to chociażby po klapie chroniącej ekran, która nawet przy mocnym dociśnięciu nie powoduje wypaczenia matrycy.

Wyposażenie

Asus Eee PC 1015BX wyposażony jest w niewielki ekran o przekątnej 10,1 cala, który pracuje w rozdzielczości 1200x600 pikseli. Matowa powłoka jest świetna, nie widać na niej żadnych odbić czy refleksów świetlnych. Szkoda tylko, że ramka otaczająca ekran wykonana jest z błyszczącego plastyku.

Zobacz również:

  • Oto pierwsze rendery Zenfone'a 10! Małe nadal jest piękne i nawet ma gniazdo słuchawkowe

Najlepsze małe laptopy - zamiast netbooka

Na wyposażeniu Asusa Eee PC 1015BX znajdziemy dwa gniazda USB 2.0, gniazdo VGA i HDMI. To całkiem sporo interfejsów jak na netbooka, szczególnie przydatny okazać się może gniazdo HDMI, które pozwoli nam na szybkie podłączenie netbooka do telewizora. Poza tym, do dyspozycji mamy czytnik kart pamięci SD/MMC, szybką kartę bezprzewodową ("n") i Bluetooth.

Możliwości

Asus Eee PC 1015BX wykorzystuje procesor AMD C-50, który w testach syntetycznych przegrywa z najszybszymi dwurdzeniowymi jednostkami Intel Atom. Jednak siła tej konfiguracji tkwi w zintegrowanym z procesorem układzie graficznym AMD Radeon HD 6250. Taki tandem (APU - Accelerated Processing Units) okazuje się dużo bardziej wszechstronny od Intelowego rozwiązania.

Układ graficzny wspomaga odtwarzanie filmów HD co istotne praca z systemem Windows 7 jest komfortowa, do pełni szczęścia brakuje tylko powiększenia objętości pamięci RAM z 1 GB do 2 GB.

W teście MobileMark 2007 Productivity (symulowana jest praca użytkownika z takimi aplikacjami jak Adobe Photoshop, czy Microsoft Office) netbook ten uzyskał bardzo dobry wynik 520 minut.

Wnioski

Asus Eee PC 1015BX jak na swoją ocenę okazuje się całkiem fajnym netbookiem. Co prawda nie jest tak wydajny jak netbooki z dwurdzeniowym procesorem Atom i platformą NVIDII ION 2, ale za to dłużej działa na baterii.

Zobacz inne testy netbooków


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: