Asus Eee Top ET1611PUT

Asus Eee Top ET1611PUT to idealny wybór do małych mieszkań, bo zajmuje niewiele miejsca na biurku (407 x 42 x 336 cm) i do pracy potrzebuje tylko podłączenie klawiatury i myszy, które są w zestawie.

Obudowa

Asus Eee Top ET1611PUT to idealny wybór do małych mieszkań, bo zajmuje niewiele miejsca na biurku (407 x 42 x 336 cm) i do pracy potrzebuje tylko podłączenie klawiatury i myszy, które są w zestawie.

Asus Eee Top ET1611PUT

Asus Eee Top ET1611PUT

Obudowa wykonana z czarnego plastyku nie robi jakiegoś specjalnego wrażenia, jest prosta, niemal toporna. Jest za to dobrze wykonana i jest praktyczna, bo wykonana jest z matowego plastyku, na którym nie są widoczne odciski palców czy kurz. Z tyłu obudowy zamontowano dużą podstawkę, która podtrzymuje monitor na biurku, z przodu na dole umieszczono głośnik i przyciski do regulacji siły podświetlenie monitora i głośności.

Wyposażenie

Asus Eee Top ET1611PUT podobnie jak większość komputerów AIO wyposażony jest w dodatkowe gniazda, które umieszczone są z tyłu obudowy. Do dyspozycji mamy wyjście VGA, gniazdo do karty sieciowej, dwa gniazda USB 2.0 umieszczone z tyłu obudowy i kolejne dwa z boku, do których mamy wygodniejszy dostęp, oraz gniazda audio. Nam najbardziej zabrakło szybkiego interfejsu USB 3.0, który pozwala na wykorzystanie wydajnych dysków zewnętrznych.

Ekran to standardowa konstrukcja laptopowa o przekątnej 15,6 cali, pracująca w naturalnej rozdzielczości 1366x768 pikseli i bazująca na matrycy TN, która oferuje przeciętną jakość generowanego obrazu i wąskie kąty widzenia (szczególnie w pionie). Do jej zalet natomiast zaliczamy to, że jest to matryca dotykowa, którą możemy obsługiwać palcami i matowe wykończenie, które świetnie sprawdza się w silnie oświetlonych pomieszczeniach, bo nie powstają denerwujące refleksy świetlne.

MSI Wind Top AE2280 - wyniki testów

Asus Eee Top ET1611PUT

Wydajność

Asus Eee Top ET1611PUT bazuje na super-energooszczędnym procesorze Intela Atom D425, który wyposażony jest tylko w jeden rdzeń i to o niskiej prędkości 1,8 GHz. Procesor ten ma wbudowany kontroler pamięci DDR3 i to jednostka o niskiej wydajności, dlatego Asus Eee Top ET1611PUT nawet z Windows 7 nie działa zbyt szybko. Do domowych zastosowań jak przeglądanie Internetu i oglądanie filmów 720p, wystarczy, ale o grach raczej zapomnijmy. Szczególnie że komputer ten wykorzystuje mało wydajny układ graficzny Intela GMA 3150, który w rzeczywistości nadaje się tylko do podstawowych zastosowań.

Wnioski

Asus Eee Top ET1611PUT to prosty komputer AIO do pracy w domu czy biurze. Jest prosty w obsłudze, cichy, energooszczędny i zajmuje niewiele miejsca. Niestety jego wydajność jest dosyć niska, dlatego nadaje się tylko do podstawowych zadań.

zobacz inne testy komputerów All in One


Razer Naga Trinity

Najwszechstronniejsza mysz do gier MOBA/MMO z 3 wymiennymi panelami bocznymi