Asus Eee Top ET1611PUT

Asus Eee Top ET1611PUT to idealny wybór do małych mieszkań, bo zajmuje niewiele miejsca na biurku (407 x 42 x 336 cm) i do pracy potrzebuje tylko podłączenie klawiatury i myszy, które są w zestawie.

Obudowa

Asus Eee Top ET1611PUT to idealny wybór do małych mieszkań, bo zajmuje niewiele miejsca na biurku (407 x 42 x 336 cm) i do pracy potrzebuje tylko podłączenie klawiatury i myszy, które są w zestawie.

Asus Eee Top ET1611PUT

Asus Eee Top ET1611PUT

Obudowa wykonana z czarnego plastyku nie robi jakiegoś specjalnego wrażenia, jest prosta, niemal toporna. Jest za to dobrze wykonana i jest praktyczna, bo wykonana jest z matowego plastyku, na którym nie są widoczne odciski palców czy kurz. Z tyłu obudowy zamontowano dużą podstawkę, która podtrzymuje monitor na biurku, z przodu na dole umieszczono głośnik i przyciski do regulacji siły podświetlenie monitora i głośności.

Zobacz również:

  • Oto pierwsze rendery Zenfone'a 10! Małe nadal jest piękne i nawet ma gniazdo słuchawkowe
  • Posłuchaj, a nie zaśniesz - najlepsze podcasty o prawdziwych zbrodniach i zjawiskach paranormalnych na Spotify

Wyposażenie

Asus Eee Top ET1611PUT podobnie jak większość komputerów AIO wyposażony jest w dodatkowe gniazda, które umieszczone są z tyłu obudowy. Do dyspozycji mamy wyjście VGA, gniazdo do karty sieciowej, dwa gniazda USB 2.0 umieszczone z tyłu obudowy i kolejne dwa z boku, do których mamy wygodniejszy dostęp, oraz gniazda audio. Nam najbardziej zabrakło szybkiego interfejsu USB 3.0, który pozwala na wykorzystanie wydajnych dysków zewnętrznych.

Ekran to standardowa konstrukcja laptopowa o przekątnej 15,6 cali, pracująca w naturalnej rozdzielczości 1366x768 pikseli i bazująca na matrycy TN, która oferuje przeciętną jakość generowanego obrazu i wąskie kąty widzenia (szczególnie w pionie). Do jej zalet natomiast zaliczamy to, że jest to matryca dotykowa, którą możemy obsługiwać palcami i matowe wykończenie, które świetnie sprawdza się w silnie oświetlonych pomieszczeniach, bo nie powstają denerwujące refleksy świetlne.

MSI Wind Top AE2280 - wyniki testów

Asus Eee Top ET1611PUT

Wydajność

Asus Eee Top ET1611PUT bazuje na super-energooszczędnym procesorze Intela Atom D425, który wyposażony jest tylko w jeden rdzeń i to o niskiej prędkości 1,8 GHz. Procesor ten ma wbudowany kontroler pamięci DDR3 i to jednostka o niskiej wydajności, dlatego Asus Eee Top ET1611PUT nawet z Windows 7 nie działa zbyt szybko. Do domowych zastosowań jak przeglądanie Internetu i oglądanie filmów 720p, wystarczy, ale o grach raczej zapomnijmy. Szczególnie że komputer ten wykorzystuje mało wydajny układ graficzny Intela GMA 3150, który w rzeczywistości nadaje się tylko do podstawowych zastosowań.

Wnioski

Asus Eee Top ET1611PUT to prosty komputer AIO do pracy w domu czy biurze. Jest prosty w obsłudze, cichy, energooszczędny i zajmuje niewiele miejsca. Niestety jego wydajność jest dosyć niska, dlatego nadaje się tylko do podstawowych zadań.

zobacz inne testy komputerów All in One


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: