Asus EeeBox

Asus EeeBox EB1501P to niewielki komputer stacjonarny typu nettopot. Przeznaczony jest do pracy z podstawowymi aplikacjami, jak pakiety biurowe czy do przeglądania Internetu. Świetnie wygląda i jest bardzo cichy. To dobra propozycja dla osób szukających taniego komputera do salonu.

Asus EeeBox ED1501P-B0500 ma wszystkie cechy swoich poprzedników, czyli niewielką obudowę (193x193x39 mm - dł./szer./gr.) i energooszczędne podzespoły. To klasyczny nettop, ale w stylowej i starannie wykonanej obudowie z dobrej jakości materiałów. Pracuje w pozycji pionowej, "stojąc" na jednym z rogów obudowy, która przyczepiona jest do okrągłej podstawki, co sprawia że wygląda nietuzinkowo. Z daleka komputer przypomina futurystyczny ruter, wrażenie to potęguje zamontowana z tyłu antena do bezprzewodowej karty.

Możliwości

Asus EeeBox EB1501P jest niewielki, ale jak na nettopa całkiem dobrze wyposażony. Ma napęd optyczny (nagrywarka DVD- szczelinowa) co nie często się zdarza w przypadku tego typu komputerków. Z przodu obudowy dwa gniazda USB 3.0 (to świetna wiadomość dla wszystkich posiadaczy szybkich dysków zewnętrznych), czytnik kart pamięci (SD/SDHC/SDXC/MMC), napęd optyczny i przycisk do uruchamiania komputerka. Z tyłu są dodatkowe gniazda USB 2.0 ( cztery sztuki), jedno gniazdo eSATA , wyjście HDMI, VGA, audio i gniazdo LAN RJ-45( komputer wyposażony jest w gigabitową kartę sieciową). Ma on też jedno-antenową kartę sieciową zgodną ze standardem WLAN 802.11b/g/n. Także pod względem wyposażenia ma on większe możliwości niż niektóre znacznie droższe laptopy.

Zobacz również:

  • Oto pierwsze rendery Zenfone'a 10! Małe nadal jest piękne i nawet ma gniazdo słuchawkowe
Asus EeeBox

Asus EeeBox EB1501P

Wydajność

Asus EeeBox w testowanej przez nas konfiguracji korzysta z procesora Intela Atom D525. To superenergooszczędna jednostka pobierająca zaledwie 13 W. Nie jest to jednak procesor o wydajności nawet zbliżonej do podstawowych procesorów z rodziny Core i3. Co prawda ma dwa rdzenie i technologię Hyper-Threading (w systemie procesor ten wykrywany jest jak jednostka czterordzeniowa) ,ale niewielki Cache i mała prędkość procesora (1,8 GHz) sprawiają, że nadaje się on tylko do pracy z mniej wymagającymi programami (pakietu biurowe, przeglądanie Internetu, itp.). Takie jest też zastosowanie tego komputera, ale dzięki temu, że wyposażono go dodatkowy w układ ION Nvidii (szybszą karta graficzną), to radzi sobie on również zadaniami multimedialnymi, jak np. odtwarzaniem filmów FullHD (choć czasami w przypadku filmów o wysokim bitrate, możemy mieć problemy z płynnością).

Asus EeeBox

Asus EeeBox EB1501P

Wnioski

Asus EeeBox EB1501P okazuje się małym, ale całkiem sprytnym komputerkiem do pracy i multimediów. Pracując na tym maluchu szybko zauważycie, że pracuje on niemal bezgłośnie a to istotna cecha, gdy często używamy komputera w nocy. Poza tym, może on pełnić funkcję stacjonarnego odtwarzacza multimedialnego, wystarczy go tylko podłączyć do telewizora, za pomocą interfejsu HDMI.

Asus EeeBox

Sprzęt do testów dostarczył sklep www.x-kom.pl


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: