Asus G60J

ASUS G60J to przeznaczony dla graczy notebook wyposażony w nowoczesną platformę Intela Core i7 i kartę graficzną NVIDII GeForce GTX260M z 1GB pamięci VRAM GDDR3. Wyposażony jest w podświetlaną klawiaturę i kartę dźwiękową wspierającą tryb EAX Advance HD. ASUS G60J został wyposażony w technologię ASUS Power4 Gear Hybrid, która pozwala użytkownikowi na szybkie zwiększenie wydajności komputera. Na baterii działa ok. 2 godzin.

Specjalna konstrukcja dla wymagających graczy, którzy są w stanie za tego typu komputer słono zapłacić. Zbudowana na nowoczesnej platformie Intela Core i7 z procesorem 820QM, kartą graficzną NVIDII GeForce GTX260M i 4 GB pamięci RAM oferuje wysoką wydajność w przetwarzaniu grafiki 3D oraz efekty dźwiękowe wspierane przez technologię EAX Advance HD w czwartej odsłonie. ASUS G60J został dodatkowo wyposażony w technologię ASUS Power4 Gear Hybrid, która pozwala użytkownikowi na natychmiastowe zwiększenie wydajności swojego komputera przy użyciu specjalnego oprogramowania Power4 Gear Hybrid, w którym wystarczy wybrać tryb "Extreme Turbo" aby zwiększyć taktowanie nominalne taktowanie procesora z 1,7 GHz do ponad 3 GHz. Sprzedawany z preinstalowanym systemem Windows 7 Home Premium.

Obudowa

Notbook ten z uwagi na zastosowanie 16 calowej matrycy okazuje się nieznacznie większy (375x265x34 mm – dł./szer./wys.), od typowej konstrukcji z 15 calowa matrycą. Waży ok. 3,3 kg i choć pokrywę matrycy łatwo jest wygiąć to pozostała część obudowy pozostaje bardzo sztywna. Całość wykończona jest w czarno srebrnej kolorystyce, z elementami aluminiowymi. Prezentuje się świetnie, doskonale oddając charakter tego laptopa. Górna pokrywa wykonana jest na wysoki połysk wnętrze obudowy jest matowe. Na szczególną uwagę zasługuje duża klawiatura z oddzielną częścią numeryczną na której bardzo wygodnie się pracuje. Szczególnie docenić ją powinny osoby pracujące w nocy bo wyposażona jest w regulowane podświetlenie klawiszy. Siłę podświetlenia możemy regulować ręcznie, lub zrobi to za nas wbudowany czujnik oświetlenia.

Rozmieszczenie gniazd i podzespołów w laptopie (patrząc od przodu i idąc przeciwnie do wskazówek zegara):

Lewa strona – VGS, Otwory wentylacyjne, antena, małe złącze FireWire, HDMI, 2x USB

Przód – czytnik kart pamięci, wyłącznik bezprzewodowych interfejsów, diody

Prawa strona – gniazda audio, 2x USB, napęd optyczny

Tył – Kensington Lock, bateria, gniazdo zasilnia, LAN

Matryca

Zastosowana matryca o przekątnej 16 cali pracuje z natywną rozdzielczością 1366x768 pikseli, podobną rozdzielczość oferuje większość popularnych laptopów z 15 calowym ekranem. Dużym plusem zastosowanej matrycy są szerokie kąty widzenia, i dobra jasność ekranu. Bardzo przyjemnie się na nim pracuje i ogląda filmy. Zastosowana powłoka typu „glare” nie odbija tak światła jak w większości noteboków.

Podzespoły

Wydajna platforma Intela Core i7 z czterordzeniowym procesorem Q820 (dzięki technologii HyperThreading do dyspozycji mamy 8 rdzeni) i kartą graficzną NVIDIA GTX 260M, doskonale nadaje się do obróbki multimediów i zapewnia komfortową pracę w najnowszym systemie Windows 7. Ważną cechą procesorów i7 jest zintegrowany kontroler pamięci, który do tej pory był częścią mostka północnego płyty głównej. Dzięki technologii Intel Turboo Boost przy korzystaniu z aplikacji nie wykorzystujących wszystkich rdzeni procesora możliwe jest przyspieszenie zegara taktującego do 3,06 GHz. Współczynnik TDP dla tego procesora wynosi 45W a to już spore osiągnięcie zważywszy na jego możliwości. Najmocniejszą jednak stroną tej konfiguracji jest jej wydajność w grach i to tych bardziej wymagających. W natywnej rozdzielczości matrycy S.T.A.L.K.E.R. Clear Sky przy detalach ustawionych na maksymalne i włączonej bibliotece DX10 pracuje z prędkością ponad 30 kl./s, podobną prędkość uzyskamy w grze FarCry2.

Czas pracy na baterii

Większość laptopów do grania, krótko działa na baterii i nie ma się czemu dziwić, bo zastosowane wydajne podzespoły potrzebują o wiele więcej prądu niż ich energooszczędne i wolniejsze odpowiedniki. Podobnie jest z tym laptopem, który na baterii działa ok. dwóch godzin.